Hostující Jestřábi byli před zápasem v tabulce šestí, pouze o skóre před Havířovem. Všichni věděli, jak moc je tento duel důležitý.

Havířovští v neděli vysoko prohráli v Českých Budějovicích a věděli, že domácí zaváhání nesmí připustit. První vážnější šanci měl sice Prostějov, v osmé minutě ale předvedl parádní akci Bednář, který otevřel skóre.

Neuplynula ani minuta a AZ už vedl o dvě branky. Znovu u toho byl Bednář, jenž tentokrát našel Veselého a ten přesnou střelou nad vyrážečku navýšil skóre. „Co jsme si před zápasem řekli, to platilo. Hráli jsme velmi dobře,“ chválil své svěřenci kouč domácích Jiří Režnar.

Prostějov mohl snížit v přesilovce, parádní zákrok ale vystřihl Bláha, a tak se tři minuty před první sirénou znovu prosadili Havířovští. AZ se usadil v pásmu soupeře, Prostějov zatlačil a odměnou mu byla přesná dorážka Procházky. „Chtěli jsme od začátku hrát nátlakově a to se nám dařilo. Přehrávali jsme je rychlými přihrávkami, díky kterým jsme se dostávali do gólových situací,“ uvedl Režnar.

Hosté se však nepoložili a do druhé části vstoupili aktivně. Havířov sice tlak ustál, pak si ale nepohlídal jeden z hostujících výpadů, po kterém snížil Prokeš. O necelé čtyři minuty později však domácí hráli přesilovku, Bambula stál přesně tam, kde měl, a vrátil Havířovu třígólový náskok.

Přesilovku využil i Prostějov, který zásluhou zkušeného Divíška necelých jedenáct minut před koncem snížil, Jestřábi se pak hnali i za další brankou, Bláhu už ale nepřekonali. Naopak v závěru skóroval do prázdné klece Pořízek, jenž potvrdil veledůležité body pro domácí AZ.

„Byl to důležitý zápas, hrálo se o šest bodů. Oni hráli dobře, ale my líp,“ zasmál se Režnar. Havířov se tak ještě více přiblížil účasti ve vyřazovací části. Režnarovým svěřencům zbývají odehrát ještě čtyři zápasy. „Dneska jsme udělali důležitý krok, ale je třeba udělat jich ještě více,“ hlásí havířovský kouč.

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. L. Bednář (Bořuta), 9. R. Veselý (L. Bednář), 17. O. Procházka (Rehuš, F. Seman), 32. Bambula (Kotala, L. Bednář), 60. Pořízek (F. Seman, Rehuš) – 28. Prokeš (V. Meidl), 50. Divíšek (Čáp). Rozhodčí: Doležal, Barek – Zídek, Pechánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1516.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner, Ševěček – Rehuš, Seman, Kotala – Procházka, Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – Bednář, Haas, Maruna. Trenér: Režnar.