Pokud se nechtěli havířovští hráči spoléhat na zápasy konkurentů, potřebovali v posledním kole vyhrát nad Třebíčí. To se i povedlo. Domácí nedovolili Horákům ani gól a slaví tři body.

„Je to úleva,“ přiznal kouč AZetu Jiří Režnar. Jeho svěřenci v sobotu prohráli v Ústí nad Labem a o postup mezi nejlepší osmičku museli bojovat až do posledního kola. Navíc proti Třebíči, která svou kůži nepřijela dát lacino. „Hráli výborně a nátlakově,“ uznal Režnar.

Havířované nechtěli své soupeře v boji o osmičku sledovat, soustředili se na sebe. „Opravdu ne, chtěli jsme si to uhrát sami,“ potvrdil Režnar.

Havířovští byli od začátku aktivnější a Jekela zasypali kupou šancí a střel. Hostující gólman však držel. Úlevu pro domácí zajistil ve 24. minutě Rehuš, jenž využil přesilovou hru. A když se o pět minut později prosadil Gřes, bylo na tribunách ještě veseleji. „Tým ukázal svou morálku. Hráli jsme zodpovědně, trpělivě a moc jsme je k ničemu nepouštěli,“ těšilo trenéra Havířova.

Pojistku přidal v 49. minutě Procházka, který Havířov definitivně poslal do play off. Vzhledem k ostatním výsledkům skončil AZ dokonce šestý, ovšem jestli je to nějaká výhoda, to těžko říct. Ve čtvrtfinále totiž narazí na České Budějovice, se kterými nedávno prohrál 2:9.

„Ale doma jsme je dokázali dvakrát porazit. Je to nová soutěž, půjdeme zápas od zápasu a zkusíme je přehrát,“ je Režnar optimista.

První dva zápasy se hrají už v pátek a sobotu na jihu Čech, do Havířova série zamíří příští úterý.

AZ Havířov – Horácká Slavia Třebíč 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Rehuš (Matai), 29. Gřeš (F. Seman, Kurovský), 49. O. Procházka (Rašner, Maruna). Rozhodčí: Kašík, Obadal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1656.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek – Kotala, Seman, Rehuš – Bednář, Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Maruna, Haas, Procházka. Trenér: Režnar.