Čtyřikrát vyhráli a ve čtyřech případech odešli z ledu poraženi. Z posledních čtyř zápasů vybojovali jedinou výhru, ovšem důležitou.

Havířovští na závěr přípravy zvítězili 5:0 na ledě polského Krakowa. „Je dobře, když vyhrajete poslední zápas a do sezony vstupujete s čistou hlavou, pomůže to na psychiku,“ potěšilo trenéra Havířova Jiřího Režnara. „Poslední zápasy jsme hráli slušně, ale dostávali jsme hloupé góly,“ poukázal na předešlé porážky s Trenčínem, Novými Zámky a právě Krakovem.

close Fanoušci Havířova se těší na novou sezonu. info Zdroj: Michal Polák zoom_in

Omlazený kádr

AZ jde do nové sezony s hodně obměněným a omlazeným kádrem, který opustilo deset z třinácti nejproduktivnějších hráčů uplynulé sezony. Odešli například zkušení Jiří Krisl s Markem Sikorou. „Filozofií klubu je omladit, podle toho jsme stavěli kádr,“ zdůraznil Režnar. V posledním zápase přípravy se v sestavě objevili dokonce čtyři junioři. „Soutěž je dlouhá. Mladí budou mít dost šancí v áčku i v juniorce,“ dodal.

Havířov přivedl několik nových hráčů, zejména Marka Haase a Filipa Semana, od nichž si hodně slibuje. „Čekáme od nich góly, ale také důležitou úlohu v kabině. Pro mladé je velká zkušenost, když vidí, jak se starší hráči připravují,“ poukazuje Režnar na úlohu dvou zkušených navrátilců. Další posily se neplánují. „Vešli jsme se do finančních možností, máme však domluvenou spolupráci s Vítkovicemi a Olomoucí,“ uvedl šéf havířovské lavičky.

close Kolik radosti zažijí hokejisté Havířova? info Zdroj: Michal Polák zoom_in

Chtějí bavit lidi

Režnarovi svěřenci nebudou patřit k favoritům soutěže, rozhodně ale neskládají zbraně a chtějí se prezentovat hokejem, který bude lidi bavit. „Samozřejmě že chceme hrát co nejvýš, ale víme, že máme mladý tým. Chceme vychovat mladé hráče, aby brzy mohli hrát v extralize nebo venku a aby reprezentovali náš klub,“ přeje si osmapadesátiletý kouč. „Můžeme překvapit, ale pojďme schůdek po schůdku,“ dodal. Sezonu Havířov startuje v sobotu na domácím ledě v zápase s Litoměřicemi.

Soupiska mužstvaBrankáři: Ondřej Bláha (1992), Michal Dufek (2000), Jiří Matoušek (1999)

Obránci:
Jakub Dudek (1997), David Chroboček (1996), Patrik Luža (1994), Jakub Matai (1993), Jaroslav Mrowiec (1998), Petr Šendera (1997), Vojtěch Ševěček (2000)

Útočníci:
Jan Bambula (2000), Lukáš Bednář (1996), Dominik Cihlář (1998), Tomáš Gřeš (1996), Marek Haas (1988), Adam Hilšer (2000), Lukáš Juhász (2000), Jakub Kotala (1996), Jan Maruna (1989), Dominik Pawliczek (1999), Radek Pořízek (1996), Branislav Rehuš (1988), Filip Seman (1985), Radek Veselý (1996)

Petr Sobol