Havířov nasbíral v zápase osm dvouminutových trestů. Dostal z nich dvě branky, ale v osmé minutě dokázal ve vlastním oslabení i skórovat. Bořuta využil chybné rozehrávky domácích a poslal AZ do vedení. Další gól měl na hokejce Pořízek, ujala se však až další Bořutova střela, díky němuž tak hosté vedli už 2:0.

Slávisté však nesvěsili hlavy a začali zatápět i Bláhovi. Když už se zdálo, že AZ domácí tlak přečká, skóroval pár sekund před první sirénou Vrdlovec. „Poté, co jsme v pondělí proti Jihlavě předvedli výborný výkon, to dnes nebylo to pravé,“ uznal hostující kouč Jiří Režnar. „Chvilkami jsme hráli výborný hokej, ale chvilkami to notně skřípalo,“ dodal.

Přesto Havířov v polovině zápasu vstřelil dvě rychlé branky a mladí útočníci Pawliczek s Bambulou poslali svůj tým do třígólového trháku – 1:4. Nutno dodat, že slávistická obrana Havířovským hodně ulehčovala práci. „Byly to levné branky, moc jsme se na ně nenadřeli,“ věděl Režnar.

V prostřední části sice dokázal snížit Kubica, když ale v 46. minutě podruhé v zápase udeřil Pawliczek, vedl AZ znovu o tři branky. Přesto se závěr zápasu proměnil v drama.

Zhruba deset minut před koncem slávisté začali hodně tlačit a dostali se na dostřel jediné branky. Důležité byly i přesilovky Slavie, které Havířov stály hodně sil. „Mají tam velké a silné hráče. Upozorňovali jsme na to, přesto jsme hráli hodně v oslabení,“ poznamenal hostující kouč.

Slavia se v závěru hnala za vyrovnáním, čtyři vteřiny před koncem měl obrovskou šanci Drtina, Bláha ale vytáhl zákrok večera a pro své spoluhráče uhájil všechny tři body. Havířov si tím pojistil pátou příčku a poněkud odstřihl soupeře od postupových šancí do play off. „Byly to nervy, ale hlavní je, že se vyhrálo. Takže je to v pořádku,“ pousmál se Režnar.

Slavia Praha – AZ Havířov 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Vrdlovec (Furch, Vlček), 36. Kubica (Steinocher), 54. Furch (J. Novák, Vrdlovec), 56. Vrdlovec (J. Novák, Šagát) – 10. Bořuta, 15. Bořuta (O. Procházka, Staněk), 29. Pawliczek (R. Veselý, O. Procházka), 31. Bambula (Gřeš, Chroboček), 46. Pawliczek (Matai, R. Veselý). Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:8, navíc Kotala (H) 10 min. OT. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 675.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek. Trenér: Režnar.