Havířov naposledy před pauzou padl doma s Jihlavou. Předtím však dokázal vyhrát čtyři zápasy v řadě a dobrou formu si přivezl i do hlavního města.

Na půdě Slavie působil aktivněji, v první třetině ubránil přesilovku soupeře pěti proti třem a na začátku druhého dějství Haas s Marunou pořádně provětrali Šorfa. Na první gól se ale čekalo až na konec prostřední třetiny.

Tentokrát hrál dvojnásobnou přesilovku Havířov a z přečíslení otevřel skóre Bednář. „První třetinu jsme odehráli velmi dobře a vůbec k ničemu jsme je nepustili,“ komentoval hostující kouč Jiří Režnar. „I druhou část jsme zvládli kvalitně,“ dodal.

Ve 42. minutě úřadoval znovu Bednář, který tentokrát překvapivou přihrávkou zpoza branky našel nehlídaného Marunu a ten dával na 2:0. Hosté se však z dvougólového vedení radovali jen pár minut.

Další přesilovku Slavie už tentokrát potrestal Šagát, který poprvé překonal Lukáše. Krátce nato vyrovnal Veselý a zápas dospěl do prodloužení. „Udělali jsme chybu v útočném pásmu, škoda toho, ale jinak jsme odehráli dobré utkání,“ říkal Režnar.

Prodloužení trvalo jen 46 vteřin. Matai vyslal prudkou střelu na Šorfa, vymetl šibenici a vystřelil AZetu druhý bod. „Jeli jsme sem pro body, říkali jsme si, že dva body by byly fajn. Po tom průběhu utkání je to ale možná ztráta,“ přemýšlel Režnar, jehož svěřenci Slavii oplatili zářijovou domácí porážku.

Slavia Praha – AZ Havířov 2:3 p (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 47. Šagát (M. Ondráček, Saňa), 52. J. Veselý (Vlček) – 40. L. Bednář (Kotala), 42. Maruna (L. Bednář, Haas), 61. Matai. Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Doležal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 542.

Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Bořuta, Zdeněk, Rutar, Dudek, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, O. Procházka. Trenér: Režnar.