Soupeř ještě nevzdal šanci na první polovinu tabulky po základní části (letos se po 30 kolech tabulka rozdělí na dvě poloviny). „Proto byli nepříjemní. Ale Prostějov má velmi kvalitní tým i tak,“ uznal trenér AZetu Jiří Režnar.

AZ však Hanákům přistřihl křidýlka a na osmé pozici se vzdálil nejbližší Jihlavě na rozdíl čtyř bodů. „To je příjemné, ale vzájemných zápasů s tabulkovými sousedy máme do konce základní části hned několik včetně duelu s Jihlavou. Bude to ještě velký boj o elitní osmičku,“ správně usuzuje Režnar.

Jeho tým ve středu udělal další krok k tomu, aby v první osmičce nechyběl. V úvodu byl sice lepší prostějovský soupeř, ale pak AZ srovnal hru, závěr třetiny patřil už jemu a stejně tak druhá třetina. „Tu jsme odehráli opravdu velmi dobře,“ pochválil havířovský kouč své svěřence.

Prostějov bojoval a nic nevzdával. V poslední třetině snížil na 3:2 a v power play se pokoušel aspoň o zisk bodu. „Konec utkání jsme zvládli takticky. Kluci Prostějov k ničemu nepustili,“ pochvaloval si Režnar.

Teď nezbývá, než aby podobně zodpovědný a takticky vyzrálý výkon předvedli Havířované i v Třebíči. S týmy, které jsou pod AZetem, by Slezané v boji o lepší polovinu tabulky ztrácet neměli.

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Rašner (Žiak), 19. Toman (Kotala, F. Seman), 23. Toman (Kotala, F. Seman) – 17. Divíšek (Nouza, Hrníčko), 45. Žálčík (Chlán, Berger). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Kučera, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1 245.

Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, Malina, L. Rutar – Toman, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, O. Procházka – Fridrich, Starý, Maruna – Dvořák, Žiak, Danielčák. Trenér: Režnar.