Pomohlo jim, že se dostali do vedení a domácí favorit musel otáčet. Divácky atraktivní utkání nakonec ovládli přece jen domácí, kteří měli herně navrch. „Divácky to určitě líbivé bylo, pro nás pro trenéry už méně, protože tam byla strašná spousta chyb směrem dozadu,“ uznal kriticky hlavní kouč AZetu Martin Janeček.

Jeho tým věděl, že v utkání nemá co ztratit a hrál odhodlaně. Hráči se vrhali do střel, nevypouštěli žádný souboj, v první třetině hráli skoro až destruktivně, ale bylo to potřeba, aby dali Varům pocítit, že to s nimi lídr soutěže nebude mít jednoduché. A neměl.

„Dokonce jsme se dostali do vedení, což nám vysloveně pomohlo. Ve druhé části jsme se začali více cpát dopředu, dali krásné góly, paradoxně v ten moment nám ale ublížilo naše vedení. Kluci si začali myslet, že to proti domácím půjde jen hokejem, a to byla chyba. Začali přemýšlet trochu jinak, na to jsme doplatili,“ všiml si Janeček změny způsobu hry u svého týmu.

Hokejisté Havířova (v bílém) prohráli v Karlových Varech 4:6.Zdroj: Jan Čech

Hráči jako by trochu ustoupili od toho, co jim přineslo úspěch na ledě Ústí nebo v předchozích zápasech, kdy se dařilo bodovat. „Vary to samozřejmě okamžitě potrestaly, ještě do konce druhé třetiny otočily vývoj. Na naše hokejky se vkradla frustrace z toho, že to tím hokejem nešlo, možná i nervozita, ze které pramenily další chyby dozadu a i přes relativně vyrovnanou třetinu jsme už náskok soupeře nesmazali,“ zalitoval Janeček.

Úkol pro nedělní zápas v Kladně tedy zní: neustupovat z taktické cesty, po které se Havířov vydal. „Musíme se dál držet toho, co nám přinášelo úspěch. Z utkání si můžeme vzít i pozitivní momenty. Dařilo se nám držet soupeře na uzdě, dali jsme mu čtyři góly, vedli jsme. Je třeba si z té porážky vzít poučení, i když víme, že Kladno je prakticky stejně kvalitní soupeř, takže znovu budeme v roli, kdy absolutně nemáme co ztratit. Ale bodovat bychom chtěli,“ zakončil Janeček.

Energie Karlovy Vary – AZ Havířov 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Balán), 29. Stloukal (M. Rohan), 35. Flek (O. Beránek, Gríger), 36. Flek (Tuominen), 39. T. Kvapil, 47. Kverka (Stloukal) – 16. Kanko (Drtil, Krisl), 30. Matai, 34. Fronk (Rác), 49. Illéš (M. Kalus, Gřeš). Rozhodčí: Valenta, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 2 389.

Havířov: Matoušek (41. Bláha) – Krisl, Chroboček, Puzič, Postnikov, R. Havel, Drtil – Matai, Hudeček, Kanko – Fronk, Rác, Sikora – M. Kalus, Illéš, Gřeš – Baláž, Pořízek, Toman. Trenéři: Janeček a Csabi.