„Přesně jsem to neviděl, byl tam souboj u mantinelu, každopádně po tom zákroku jsme hráli osmkrát v oslabení a ani jednou přesilovku. Ten zákrok ovlivnil celé utkání,“ mrzelo trenéra Havířova Jiřího Režnara.

Zákrok Marka Sikory na Jágra zůstal nepotrestán, což se pochopitelně nelíbilo domácím. „Samozřejmě nás to naštvalo, ale k rozhodčím se nemůžeme podle svazového nařízení vyjadřovat, takže nemá smysl něco komentovat. Prostě jsme byli naštvaní a to je celé," dodal jeden z kladenských koučů Pavel Patera.

Havířov se i tak snažil s domácím favoritem hrát vyrovnanou partii, ale byl pod tlakem. „Jenže ne Kladna,“ ušklíbl se Režnar v narážce na poměr vyloučených hráčů.

AZ držel otevřený stav padesát minut. Rytíři si už ale vedení pohlídali. „Kluci bojovali za Jardu. Chtěli vyhrát pro něj,“ doplnil Patera.

Jaromír Jágr v krvi opouští ledovou plochu kladenského ČEZ stadionu

Vyhecovaný duel byl jinak ozdobou kola. Hrálo se nahoru dolů. „Playoffový zápas. Mělo to tempo, souboje, šance. Paradoxně jsme v některých předchozích zápasech bodovali s horším výkonem než dneska,“ zakončil Režnar.

Rytíři Kladno – AZ Residomo Havířov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Štindl, 34. Redlich (Pekr, Machač), 48. Kaut (Kloz, Tůma) – 30. Pořízek (Bednář, Kanko). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:12 + Fronk (H) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 5 200 (vyprodáno).

Havířov: Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Drtil, Havel, Dujsík – Kalus, Maruna, Sikora – Fronk, Rác, Gřeš – Kurovský, Hudeček, Tomi – Kanko, Pořízek, Bednář. Trenéři: Režnar, Csabi a Rimmel.