Zápas týmů ze spodku tabulky byl enormně důležitý pro zlepšení stávající pozice. Havířovští hokejisté jej rozehráli dobře. Plnili si defenzivní povinnosti a v 16. minutě je poslal Kalus do vedení.

To vydrželo AZetu až do 42. minuty. Hráči obětavě bránili, spolehlivý Laco vyřešil tři ošemetné situace. Most přidal, ale gólově se neprosadil. Náskok AZetu mohl naopak navýšit Štumpf, ale v přesilovce trefil jen protihráče v už odkryté brance Mostu.

Na startu třetí periody dali Severočeši branku a začínalo se znovu. Pak mohly rozhodnout oba týmy, každý měl šance, Mostečtí ale jednu využili a neplodný Havířov musel skousnout další porážku.

„Co se týká defenzivy, plnili hráči všechny předem domluvené věci na výbornou. Problémem je, že ze získaných kotoučů neumíme profitovat. Z řady slušných rychlých brejků chodíme málo do zakončení, hrajeme to složitě a to je při naší chabé střelecké potenci velký handicap. Tohle je potřeba zlepšit, protože nás čekají zápasy, ve kterých je potřeba bodovat," připomněl trenér Havířova Martin Janeček středeční duel s Kadaní a následný sobotní výjezd k derby do Frýdku.

HC Most – AZ Havířov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Kubinčák (Slavíček), 50. J. Šimeček (Hora) – 16. Kalus (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 231.

Havířov: M. Laco – Korím, Lenďák, Krisl, Dudek, Bahounek, Horák – Maruna, Haas, Gřeš – Kalus, Pechanec, Štumpf – Bednář, Hlinka, Dvořáček – Pořízek, Anděl, Ollender. Trenéři: Janeček a Rimmel.