AZ doma naposledy nestačil na České Budějovice, zato Přerov jako první v letošní sezoně dokázal vyhrát ve Frýdku-Místku. A byli to Zubři, kdo do utkání vstoupil lépe. V osmé minutě ujel v přesilové hře Sýkora a otevřel skóre.

Přerov si v první třetině vypracoval několik dalších velkých šancí, ovšem nebezpečný byl i Havířov, který zahrozil především při šanci Pawliczka.

Další branka padla ve 34. minutě a znovu ji měli na svědomí domácí, které do dvougólového trháku svým prvním gólem v sezoně poslal Dvořák.

„Přesto to pořád nevypadalo zle, hráli jsme totiž dobře,“ uvedl kouč AZetu Jiří Režnar. Hosté se nesložili, o minutu později snížil Veselý a za dalších šest vteřin srovnal na 2:2 Fridrich. Do třetího dějství se tak šlo za nerozhodného stavu.

„Chtěli jsme hrát zodpovědně, jenže jsme udělali dva útočné fauly a to nás stálo body,“ štvalo dění na ledě Režnara. Zubři využili dvě přesilovky a vyhráli 4:2. „Určitě to je komplikace,“ dodal trenér havířovského týmu k postavení svého celku v tabulce.

AZ si tak po úspěšné sérii připsal dvě porážky. „Nejsme agresivní, musíme dohrávat souboje a dávat branky. Pokaždé totiž nejde vyhrávat na dva góly,“ uzavřel nevydařený zápas Režnar.

Zubr Přerov – AZ Havířov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. T. Sýkora (Hejcman, Moučka), 34. F. Dvořák (Goiš, R. Černý), 50. Goiš (Šnajnar, M. Kratochvil), 60. Pšurný (T. Doležal) – 35. Kotala (L. Bednář, R. Veselý), 36. Fridrich (Baláž, Žiak). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1 840.

Havířov: Stezka – Chroboček, Kachyňa, Matai, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Rašner – Maruna, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Kotala – Žiak, Baláž, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák. Trenér: Režnar.