Po úspěšném venkovním výjezdu se čekalo potvrzení havířovské pozice. Nestalo se, přestože AZ měl utkání rozehrané na tři body a tím i konečně posun v tabulce.

Svěřenci trenérského dua Janeček – Csabi rozjeli zápas skvěle a v 7. minutě vedli 2:0. Tak skončila i první třetina. „To je pravda, ale měli jsme štěstí. Osobně jsem nebyl s hrou mužstva spokojen, což potvrdil další průběh. V něm jsme se zbytečně uchylovali k faulům, viz ten poslední, a soupeř naše oslabení trestal,“ mračil se hlavní trenér Martin Janeček.

Přerov se postupně dostával více a více do hry, byl aktivnější v napadání a důraznější v osobních soubojích. „Tam nás převyšoval,“ všiml si Janeček.

Havířov nicméně stále vedl, v 54. minutě ještě 4:3. Jedinými střelci AZetu však byli jen Kanko s M. Kalusem. Hanáci následně srovnali a dílo havířovské zkázy dokonali 45 sekund před koncem, kdy se trefil Pšurný.

„Oba týmy využívaly přesilovky. Bohužel u nás to bylo to jediné, s čím můžeme být spokojeni. Hra se nedařila, byla ustrašená, aspoň tak mi to přišlo. Nevím, co se stalo, ale vůbec jsme nehráli to, co nám na tripu přineslo body. Musíme se nad tím zamyslet, protože opakovaně nezvládáme udělat důležitý krok a potvrdit formu v pravý čas,“ kroutil hlavou zklamaný Janeček.

AZ Havířov – Zubr Přerov 4:5 (2:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. M. Kalus (Sikora, Chroboček), 7. Kanko (Gřeš, Matai), 27. M. Kalus (Rác, Chroboček), 49. Kanko (Fronk, Sikora) – 22. Rosandić (Chmelíř, Šlahař), 35. Fryšara (Gago, Popelka), 47. Milan Procházka (Berger, Pšurný), 54. Pala (Pšurný, M. Novotný), 60. Pšurný (Pala, M. Novotný). Rozhodčí: Koziol, Kašík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:7, navíc Havel 2+10 OT – Sýkora 2+10 OT. Využití: 3:3. Diváci: 1 647.

Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Drtil, Puzič, Chroboček, Havel – Kanko, Matai, Gřeš – Sikora, Rác, Fronk – Illéš, Hudeček, M. Kalus – Toman, Pořízek, Maruna. Trenéři: Janeček a Csabi.