V přípravě dosud odehráli čtyři přípravné zápasy s Frýdkem-Místkem a polským Krakovem. Každého soupeře dokázali jednou porazit, s oběma však i jednou prohráli. „Každý chce samozřejmě vyhrávat, ale zatím to bylo takové, abychom si udělali obrázek a ukázali klukům, co chceme hrát. Člověk si taky udělá přehled, jak jsou hráči schopni reagovat na změnu systému a na hru soupeře,“ uvedl kouč AZetu Jiří Režnar.

Parta okolo kapitána Maruny se dosud věnovala hlavně kondici, „Až teď začneme zkoušet herní kombinace, přesilovky a hru v oslabení,“ dodal Režnar.

Jeho svěřence před začátkem sezony čekají ještě další čtyři přátelské zápasy, doma se představí proti Vsetínu (20. 8.) a Trenčínu (22. 8.), pak zamíří do Vsetína a polského Jastrzebia. Sezonu odstartují ve středu 11. září na ledě Poruby.

Havířov už ukončil testování Vojtěcha Tomiho a Petra Krejčího, naopak další hráči v kabině zůstávají. „Jsou to vesměs mladí kluci. Někteří přišli z juniorky, dospělý hokej je však úplně jiný. Musí si na to zvyknout, máme na to ještě několik týdnů, abychom zamakali na systému,“ řekl Režnar, který oproti loňsku musí pracovat se značně pozměněným a omlazeným kárem.

„Obměnil se skoro ze sedmdesáti procent. Zůstalo nám tady jen šest útočníků a dva obránci,“ připomněl trenér výrazné letní pohyby v kádru.

Z přípravného utkání Havířova (bílé dresy) proti Frýdku-Místku.

Chtějí útočníka

Mladíci se v přátelských zápasech jeví zajímavě, Režnar však ví, že je to stále jen příprava. „Jeden týden hraje dobře ten, pak zase další. U mladých je ale důležité, aby si udrželi stabilní formu, aby u nich byl vidět nějaký progres,“ říká devětapadesátiletý kouč.

Vedení AZetu se povedlo získat na hostování jednadvacetiletého beka Ondřeje Kachyňu, další výraznou posilou by měl být o sedm let starší slovenský zadák Lubomír Malina, jenž loni hrál za Přerov. „Má už něco odehráno, měl by být jedním z defenzivních pilířů,“ komentuje příchod výrazného obránce Režnar, který hledá ještě posilu do útočných řad. „Chceme někoho zkušeného, aby mu bylo tak 28 až 30 let. Měl by to být lídr,“ dívá se kouč AZetu na přestupový trh. Koho na něm uloví?

VÝSLEDKY

AZ Havířov – Cracovia Kraków 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Pawliczek (Kotala, Seman), 24. Cihlář (Stezka), 41. Seman (Chroboček, Kotala) – 19. Ježek (Vachovec), 54. Gajor (Bryniczka, Drzewiecki).

AZ Havířov – HC Frýdek-Místek 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Klimša (Stuchlík, Adámek), 34. Martynek (Rufer), 38. Kaukič.

HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kaukič (Motloch), 52. Martynek (Flok, Hrachovský) – 14. Veselý (Dvořák), 29. Kotala (Maruna), 30. Veselý (Dvořák, Bochnak).

Cracovia Kraków – AZ Havířov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Kapica (Vachovec), 27. Domogala (Kalinowski), 28. Dziurdzia (Kapica), 60. Drzewiecki – 36. Veselý (Tomi), 59. Mrowiec (Cihlář).