Havířovští ve středu vyhráli v Litoměřicích a důležité tři body do tabulky Chance ligy chtěli potvrdit i v domácím utkání s nováčkem ze Sokolova. „Je to nepříjemný soupeř, hraje disciplinovaně, organizovaně a drží se toho,“ řekl na adresu soupeře kouč AZetu Jiří Režnar.

Hostující Baník se ujal vedení už v šesté minutě. Havířov chyboval při rozehrávce, Sokolov sehrál parádní kombinaci, kterou střelou do prázdné brány zakončil Čurda. O deset minut později ale bylo srovnáno. AZ hrál přesilovku, kterou přesnou ranou využil F. Seman.

Jenže v závěru první části domácí ztratili v útoku kotouč, což z brejku potrestal Kovařík. Havířovské však branka do šatny nepoložila a na začátku prostředního dějství srovnal Veselý. A nerozhodný stav platil až do 54. minuty.

Pánové, dneska to máte za výbornou, jako by signalizoval František Straka směrem ke svým hráčům.
František Straka: Z kluků sálala energie

„První dvě třetiny u nás předváděli opravdu výborný výkon,“ pochválil Sokolov Režnar. Klíčovou havířovskou akci měl na svědomí Bambula, který z mezikruží vymetl růžek sokolovské branky a poprvé poslal AZ do vedení. „Potom to Sokolov otevřel a my je dostali pod tlak,“ dodal trenér havířovského týmu.

Po třetím gólu uplynulo jen pár vteřin a svou první trefou v dresu AZetu definitivně rozhodl Fridrich. „Je to hodně důležitá výhra, Sokolov bude sbírat body i proti silným týmům. Teď se zase musíme připravit na pondělí, kdy nás čeká Prostějov,“ uzavřel sobotní večer Režnar.

AZ Havířov – Baník Sokolov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. F. Seman (Kotala, Chroboček), 22. R. Veselý (L. Bednář), 54. Bambula (F. Seman, Kotala), 55. Fridrich (L. Rutar, Maruna) – 6. Čurda (Kadeřávek, Vrána), 20. Kovařík (Vracovský). Rozhodčí: Fiala, Cabák – Dohnal, Bartek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1 244.

Havířov: Stezka – Mrowiec, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek, F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Danielčak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna. Trenér: Režnar.