„Vzhledem k nemocem a řádící chřipce jsme se rozhodli pošetřit hráče, kteří to potřebovali. Spousta z nich hrála poslední dva tři zápasy s teplotami,“ vysvětlil nasazení méně vytěžovaných hráčů trenér Havířova Jiří Režnar.

Výkon hráčů, kteří připadají v úvahu pro play off, jej ale nepotěšil. „Hmm, dorostencům bych asi nic nevytýkal, mužská soutěž je zkrátka něco úplně jiného a zatím na to nemají, ale u hráčů, kteří jsou takříkajíc na hraně, mě to nepříjemně překvapilo,“ uznal Režnar.

Litoměřice měly zápas od začátku ve své moci a celkem v pohodě si dokráčely pro tři body. AZ už se připravuje na čtvrtfinále play off s Českými Budějovicemi.

„Zatím pokaždé se mi povedlo dostat tým do play off a jsem rád, že jsem tuhle bilanci neporušil ani v Havířově,“ mnul si ruce Režnar.

„Ostatně, vzpomínám si, že když jsem naposledy působil v Havířově, tak jsme v play off vyřadili Kometu Brno (v roce 2006 – pozn. red.). Co nejdál budeme chtít dojít i teď. Play off, to je úplně jiná soutěž a vše, co jste dosud uhráli, se maže,“ vysvětluje.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Machala (M. Jandus), 20. J. Veselý (Voženílek), 35. Voženílek (J. Veselý), 37. Miškář (Zajan), 41. Voženílek (Kusý), 56. J. Veselý (Voženílek) – 27. Matai (Kanko). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 3:7. Oslabení: 0:1. Diváci: 821.

Havířov: Matoušek – Matai, Mrowiec, Chroboček, Uhlíř, Dudek, Grygar – Kanko, Pořízek, Gřeš – Kotala, L. Bednář, Fronk – Bambula, Cihlář, Juhász – Hilšer, Janeček, Macuh. Trenéři: Režnar, Csabi a Rimmel.