Dobrou formu posledních dní hodlal AZ potvrdit i v pondělí. Na led lídra a suveréna soutěže však nejel v roli favorita. Už v posledním play off se ale přesvědčil, že i s Motorem se dá hrát a Jihočeši mají určitě těžké vzájemné bitvy s AZetem stále v živé paměti. Velmi dobrou partii sehráli Slezané i tentokrát.

„Hráli jsme dobře, aktivně. Mrzí nás, že jsme si nakonec neodvezli nic,“ přiznal havířovský kouč Jiří Režnar a litoval promrhaného náskoku 3:1.

Havířovské totiž poslal brzy do vedení Bednář, který v desáté minutě dával dokonce na 2:0 pro AZ. Vzápětí sice snížil Vydarený, ale i ve druhé třetině pokračovali hosté v poctivém a koncentrovaném výkonu. Dvougólový náskok jim vrátil Kachyňa. „Dnes jsme celé utkání hráli zodpovědně a dřeli jsme,“ pochválil své svěřence Režnar.

O pár minut později sice snížil Lytvynov, ovšem ještě v 53. minutě Havířov stále vedl a trefil i tyčku. Jenže pak se dvakrát trefil Doležal, Budějovice v tlaku rovněž nastřelily tyč a v závěru gólem do prázdné brány stanovil konečné skóre na 5:3 pro domácí Motor Babka. Obrat Jihočechů byl dokonán.

„Mají silný tým a věděli jsme, že to mohou kdykoliv otočit. Nakonec rozhodly naše individuální chyby,“ komentoval závěr zápasu Režnar. „Je to velká škoda, hráli jsme opravdu dobře. Ale trápí nás výpadky v určitých úsecích hry. Je vidět, že někteří kluci se stále učí,“ uzavřel výjezd na jih Čech kouč AZetu.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Vydarený (Karabáček, Z. Doležal), 33. Lytvynov (J. Kloz, M. Novák), 53. Z. Doležal (Venkrbec), 58. Z. Doležal (Venkrbec, Holec), 60. Babka (Holec) – 4. L. Bednář (Baláž), 10. L. Bednář (Baláž), 27. Kachyňa (Kotala, F. Seman). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Kokrment, Tichý. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5665.

Havířov: Stezka – Rašner, Ševěček, Malina, Matai, Chroboček, Kachyňa – Kotala, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Baláž, Fridrich – Maruna, Starý, Dvořák – Danielčák, Cihlář, Bernovský. Trenér: Režnar.