Valaši přijeli do Havířova ve výborné formě. Vždyť z posledních dvanácti zápasů jich jedenáct vyhráli. A aktivněji začali také na půdě AZetu. Už ve třetí minutě využili chyby domácích a z úniku se přesnou střelou mezi Bláhovy betony prosadil Rob.

Havířovští se však rychle vrátili zpátky do zápasu. Přesilovou hru sice ještě nevyužili, z další šance ale po povedeném přečíslení srovnával Rehuš. „Hráče ta úvodní branka nepoložila. Celou dobu jsme šli za vítězstvím,“ chválil své svěřence trenér Havířova Jiří Režnar.

Od této chvíle byli domácí aktivnější a měli více šancí. Valaši se k zakončení příliš nedostávali, a když už ano, tak narazili na spolehlivě chytajícího Bláhu. Velmi dobře chytal i hostující Šelepněv, na pokus Semana, který dorážel Bořutovu střelu, už byl ale krátký a Havířov šel ve 24. minutě poprvé do vedení. „Škoda, že jsme se ve druhé třetině ještě více neuklidnili dalšími góly, šancí jsme spálili opravdu hodně,“ komentoval to Režnar.

Havířov byl i nadále aktivnější, stačila však jedna povedená šance Vsetínských a vše mohlo být jinak. Důrazně hrající domácí ale zvrat utkání nedopustili a naopak se na začátku třetí třetiny díky Holcovi dostali do dvougólového vedení, které krátce nato ještě navýšil po povedené individuální akci Bednář. „Věděli jsme, že když Vsetín necháme bruslit, tak bude silný. To jsme mu nedovolili. Hráči do puntíku plnili taktiku a hráli výborně, musím je pochválit,“ smekl trenér AZetu před svými svěřenci pomyslný klobouk.

close Havířov slavil výhrou nad Vsetínem. info Zdroj: Josef Pintér zoom_in

Zápas se hrál ve skvělé kulise a po závěrečné siréně vypukly velké oslavy, do kterých se zapojili jak hlasití fanoušci na tribunách, tak všichni hráči AZetu přímo na ledě. „Jsme nesmírně spokojeni. Chtěli jsme se před lidmi ukázat a vyhrát, jsme rádi, že se nám to povedlo,“ říkal spokojeně havířovský kapitán Jan Maruna. „Bylo to krásné výročí, utkání k tomu nádherně přispělo,“ dodal Režnar.

AZ Havířov – VHK Vsetín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Rehuš (Haas, Jergl), 24. Seman (Bořuta, Kotala), 44. Holec (Veselý, Matai), 48. Bednář – 3. Rob (Holomek). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Kotlík, Žídek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3295.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Rutar – Jergl, Pořízek, Gřeš – Bednář, Haas, Maruna – Rehuš, Seman, Kotala – Veselý, Cihlář, Holec. Trenér: Režnar.