Havířované se tak posunuli na čtrnácté místo tabulky a předkolu se přiblížili na čtyři body. Tři kola před koncem to sice není komfortní pozice, ovšem zároveň ne neřešitelná.

„Věděli jsme, že i s Prostějovem máme čtyři zápasy, které musíme naplno vyhrát, pokud chceme hrát play-off. První krok se povedl po výborném kolektivním výkonu, hráli jsme zodpovědně, což ale musíme zopakovat ve středu proti Benátkám,“ připomněl v rozhovoru pro Deník trenér Jiří Režnar dalšího soupeře.

I ten je na hraně postupu do vyřazovacích bojů. Navíc Havířov následně čeká nyní dvanácté Ústí nad Labem a základní část končí doma s poslední Kadaní. AZ tak má z velké části svůj osud ve svých rukou, byť musí čekat i na zaváhání protivníků.

„Teď se to povedlo, protože Benátky i Ústí prohráli, navíc oba máme v následujících zápasech a víme, že s každým se dá hrát, vyhrát, ale i prohrát. Musíme se koukat na sebe a sami si to uhrát,“ řekl Režnar.

„Prohospodařili jsme vítězství v Porubě, ztratili jsme doma s Frýdkem-Místkem, takže tyto body nám teď chybí, ale musíme bojovat až do konce a ty zbývající tři zápasy zvládnout,“ uzavřel Jiří Režnar.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Heimstaden Havířov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. M. Novák (Hrníčko, Bláha) – 7. Doktor (Maruna, O. Procházka), 21. Kachyňa (F. Seman), 44. Prokeš (Kachyňa), 54. Prokeš (R. Szturc, Chroboček). Rozhodčí: Souček, Jaroš – Měkýš, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Bez diváků.

Prostějov: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Kellner, Hefka – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Vachutka, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Motloch, T. Jandus. Trenéři: Šejba a Peštuka.

Havířov: Stezka – Chroboček, Rašner, Bořuta, Mrowiec, R. Havel, Kachyňa – Rudovský, Prokeš, R. Szturc – O. Procházka, F. Seman, Doktor – Mrva, Maruna, Cihlář – Horváth, Becher, Petriska. Trenéři: Režnar a Zdráhal.