Poučen ze sobotního duelu, zahájil Havířov mnohem aktivněji, jenže poučena byla i Jihlava. A trestala. V přesilovce se ujala vedení. Právě v přesilových hrách ukázali domácí velký potenciál. „Vědí o sobě, nemilosrdně trestají. Přesilovky jsou jihlavskou nejúčinnější zbraní, na to si musíme do dalších utkání dát obrovský pozor," varuje trenér AZetu Jan Daneček starší.

Zápas rozuzlil ve druhé části sporný moment, kdy Seman vystřelil, ale nebylo vůbec jisté, zdali puk trefil do brány či jen do konstrukce. Hlavní rozhodčí, ač nejprve rozpažil na znamení, že gól není, nakonec dal na brankového arbitra a gól - negól uznal.

To hosty poměrně znatelně rozhodilo, takže zanedlouho inkasovali potřetí. „Byli jsme chvíli jako opaření, nepohlídali si další střídání a dostali asi rozhodující gól," uznal Daneček. Pak jeho tým začal kupit chyby, z čehož pramenily fauly a následné přesilovky. Jihlava opět jednu využila.

„Nakonec jsme se zase dostali do hry, za to musím hráčům poděkovat. Stav 4:0 zdramatizovali, nicméně zkušení domácí už si výhru nenechali vzít," dodal Daneček a pochválil i havířovské fanoušky, kteří se v jihlavském diváckém moři rozhodně neztratili a dali domácím takovou malou ochutnávku toho, co se je ve středu a ve čtvrtek čeká v Havířově.

„Naši fandové byli výborní, už kvůli nim se doma pokusíme Jihlavě očekávaný postup ještě hodně zbrzdit," pousmál se Jan Daneček.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 5:3 (1:0, 4:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Hubáček, Čachotský), 23. Seman, 24. Zeman (Čahotský, Jaroš), 29. Mocek (Čachotský), 36. Štebih (Důras, Seman) – 30. Kanko (Klimša), 34. Roupec (Šlahař, J. Daneček), 42. Klimša (Punčochář). Rozhodčí: Petružálek, Vampola – Černý, Reich. Vyloučení: 6:10, navíc Krisl (H) 10 OT. Využití: 3:2. Diváci: 2092. Stav série: 2:0.

Havířov: L. Daneček (29. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Punčochář, Graca, Klimíček, Vydra – Škumát, Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, J. Daneček – Klimša, Haas, Kanko – Pechanec, Matějek, M. Rimmel. Trenéři: Jan Daneček a Stanislav Sztefek.