Havířovské v minulých zápasech trápila produktivita ve hře pět na pět. Dokonce během ní nedali ani jeden gól. To se ale v Litoměřicích zásadně změnilo a AZ jasně vládl. „Ukazovali jsme si v tréninku nějaké situace a bylo to vidět. Padlo to na ornou půdu,“ řekl spokojeně kouč mužstva Jiří Režnar.

Už v šesté minutě Baláž dobře našel Žiaka, který střelou do horního rohu otevřel skóre. Domácí sice po pěti minutách srovnali, bleskově ale odpověděl Žiak, po jehož druhé brance Havířov vedl 2:1.

Na začátku prostřední části byli hráči AZetu pod tlakem, ten ale dokázali přečkat a po necelých čtyřech minutách hry se přesnou střelou prosadil Veselý. Litoměřického gólmana Škorpíka v té době nahradil Král, ten už ale po 26 vteřinách inkasoval také. A opět u toho byl Veselý, který šikovně tečoval Bednářovu střelu a poslal hosty do třígólového trháku.

Když se pak trefil ještě Maruna, bylo definitivně rozhodnuto. „Třetí třetinu už jsme si pohlídali,“ uvedl Režnar, jehož předvedený výkon svých svěřenců potěšil. „Byl to dobrý zápas. Máme důležité tři body zvenku. Co jsem v Havířově, tak jsem v Litoměřicích ještě nevyhrál, takže jsem rád, že se nám to podařilo protrhnout,“ dodal zkušený kouč.

Havířov se tak raduje z druhého vítězství v sezoně, které bude chtít potvrdit v sobotu proti nováčkovi ze Sokolova. „Zítra je zase nový den. Musíme se na ně dobře připravit, hrají totiž dobré zápasy,“ řekl Režnar.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kangas – 6. Žiak (Baláž, Fridrich), 12. Žiak (Fridrich, Baláž), 24. R. Veselý (Rašner, Kotala), 24. R. Veselý (L. Bednář, L. Rutar), 36. Maruna (Pořízek). Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 790.

Havířov: Stezka – Mrowiec, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek, F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna. Trenér: Režnar.