V sobotu uspěli i v Ústí nad Labem, když se střelecky prosadili hned sedmkrát. „Dvě třetiny se to tahalo, odskočili jsme domácím až v poslední části. Od stavu 2:2 na 5:2. To byl zlom. Soupeř měl dobré poslední výsledky a mohl hrát uvolněně. O play off už přišel, takže hráči Ústí měli čisté hlavy, neměli co ztratit. My jsme čekali náročný zápas a to se čtyřicet minut potvrzovalo,“ poznamenal kouč AZetu Jiří Režnar.

Další výhra vynesla mužstvo AZetu prakticky už jistě do zóny vyřazovacích bojů. Konkrétně na sedmou pozici před Třebíč, což se ještě před měsícem zdálo téměř nemožné. Ale tolik vzývaná vítězná (či alespoň bodová) šňůra dělá zkrátka v hokeji posuny v tabulce.

A Havířov toho momentálně využívá. O play off by mohl přijít už jedině zázrakem. „To sice ano, ale definitivně tam ještě pořád nejsme, takže pořád půjdeme svědomitě zápas od zápasu. Navíc naši nejbližší soupeři, to je špička soutěže, musíme se na ně pořádně připravit,“ hlásil Režnar po vítězném duelu na severu Čech.

Havířov využil proti Slovanu tři přesilovky. „Když je pilujeme, tak se v nich pak neprosadíme. Když se jim před utkáním nevěnujeme, tak je pak využíváme,“ kroutil Režnar hlavou. „Je to ale o přístupu každého jednotlivého hráče. Musí vědět, kde přesně stát, jak si najíždět,“ dodává.

Nicméně AZ prokazuje výtečnou formu. Trenéři ji pomohli vygradovat v ideální dobu, tedy v poslední čtvrtině a před play off.

Možná, že Havířované hrají tak skvěle i proto, že také chtějí na svém zimáku přivítat legendárního Jaromíra Jágra a jeho Kladno. Inu proč ne. Pokud jim zrovna tahle forma vydrží, možné je všechno.

Slovan Ústí n. L. – AZ RESIDOMO Havířov 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Roubík (Vl. Brož), 27. Roubík (L. Volf, Melka) – 7. Tomi (Kurovský, Hudeček), 13. Rác (Sikora, M. Kalus), 28. Rác (Kanko), 28. Krisl, 43. M. Kalus, 49. Hudeček (Tomi, Sikora), 54. M. Kalus (Sikora, Rác). Rozhodčí: Sýkora, Vokřál – Kotlík, Votrubec. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. Diváci: 792.

Havířov: Martin Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík, Drtil – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Kanko – Kurovský, Hudeček, Tomi – Fronk, Pořízek, Gřeš. Trenéři: Režnar, Csabi a Rimmel.