Aktuálně se nacházejí na dvanácté pozici v tabulce, čili stále bojují o záchranu, nicméně na příčky zajišťující účast v play off, ztrácejí pouhé čtyři body, a to je záležitost pouhých dvou zápasů. „Důležitou situaci vnímáme. Odehráli jsme deset zápasů po změně trenéra, v sedmi z nich jsme bodovali. Pořád je těch bodů ale málo. Mohli jsme jich mít na kontě rozhodně víc, ale tak je to vždycky," pousmál se trenér havířovského týmu Martin Janeček.

Faktorem, který stojí za zbytečnými ztrátami, je zatím proměňování „loženek". Borci AZetu si dovedou vynutit tlak a připravit vyložené šance, promění z nich ale jen malé procento. „Pořád se snažíme vidět naši hru pozitivně. Do šancí se dostáváme, jejich lepší využívání přijde. Zásadním momentem, který u mužstva pozorujeme, je zvýšené sebevědomí. Psychicky jsme na tom před pár týdny nebyli nijak valně, to se nyní zlepšilo," pochvaluje si Janeček.

Všecho přitom vychází už ze samotné přípravy na utkání. „To je pravda. Každý na tréninku příkladně pracuje a správný přístup si pak každý z hráčů nese i do zápasu. Jak říkám, sedmkrát jsme bodovali, což statisticky není špatné, potřebovali bychom ale nějakou sérii výher, která by mužstvo povzbudila. Kluci si už ověřili, že mají na to uspět s každým. Odehráli jsme kvalitní partie s Budějovicemi, Jihlavou nebo teď s Benátkami, které jsou spolu s Kladnem nejúspěšnější na hřištích soupeřů. Pokud nám tyto atributy vydrží, věřím, že to dobře dopadne," ujišťuje Janeček.

Zítřejší středeční utkání s Litoměřicemi se hraje od 18 hodin.