Kadaň v poslední třetině při vlastní přesilovce srovnala náskok AZetu, který svému celku vytvořil Jiránek. Zápas dospěl přes prodloužení až k penaltám a v nich se radovali právě domácí.

„Souhlasím, je to škoda. Pachtíme se sem sedm hodin a pak tohle. Ale musíme sportovně uznat, že od druhé třetiny nás Kadaň tlačila. My jsme na konci druhé třetiny bohužel nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky a tady bych hledal klíč k dnešnímu výsledku. Prosadit se v přesilovce a odskočit soupeři na 2:0, už bychom si to nejspíš pohlídali," mínil trenér Jan Daneček.

Přesilovky ale jeho tým nehrál moc dobře. „Kadaň nám tam dvakrát ujela a mohla srovnat. Tou dobou už převzala iniciativu, lépe bruslila. Už se na nás docela projevovala únava z náročného programu a cestování. Kadaň hrála v sobotu sice venku, jenže v Ústí, což je za rohem. A kluci se proti Kladnu vydali ze všech sil," uvažoval Daneček.

Čímž ale není řečeno, že bod z Kadaně by byl pro Havířov málo. „Na konci se to sečte a my bychom před utkáním nějaký ten bod brali. Prodloužení už šance nepřineslo a nájezdy jsou loterie, to už ví každý. My se teď musíme soustředit na to, abychom rychle zregenerovali a zvládli nějak utkání s Mostem," připomněl Daneček středeční domácí duel, ve kterém bude jedno, jestli Havířov vyhraje 1:0 nebo 7:2. Důležité budou tři body.

„Zápasy v tak rychlém sledu a po takové dlouhé cestě jsou o to náročnější. A my ty vložené pondělky máme fakt strašidelné na cestování," připomněl Daneček štreky do Ústí, Jihlavy a Kadaně, které už mají hráči za sebou, a do Kladna, zase Jihlavy, Chomutova a Litoměřic, které je ještě čekají.

SK Kadaň – AZ Havířov 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 50. Chlouba (Ton, Jíra), rozhodující sam. nájezd Chlouba – 14. Jiránek (Fořt, Loskot). Rozhodčí: Zubzanda – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 450.

Havířov: L. Daneček – Lenďák, Valenta, Krisl, Graca, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Rimmel, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Maruna, Matějek. Trenéři: Daneček a Potěšil.