Už v první dvacetiminutovce měly oba týmy řadu šancí, ale jak Šrámek v domácí svatyni, tak Matoušek na straně hostí nedovolili střelcům radost z gólové trefy.

Skóre se tak poprvé měnilo na začátku druhé třetiny, kdy hosté zásluhou Kolaříka využili dvojnásobnou početní výhodu. Svěřenci Tomáše Potěšila přidali v závěrečné desetiminutovce ještě dvě branky a přerušili vítěznou sérii Nového Jičína na domácím ledě.

„Chtěl bych poděkovat mančaftu, protože jsme podali jeden z nejlepších taktických výkonů. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vypracovali jsme si spoustu gólových šancí. Jsem šťastný, že jsme se prezentovali takovým výkonem," těšilo hostujícího kouče.

Domácí hokejisté ztroskotávali na pozorném Matouškovi, který byl jedním z hlavních postav hostujícího týmu. „Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale branku jsme prostě nedali. V poslední třetině jsme do toho šli naplno, měli jsme znovu pár šancí. Pak jsme však udělali chybu v rozehrávce a soupeř přidal druhý gól. To už se pak proti Havířovu těžko otáčí. Dneska jsme předvedli lepší výkon než v Porubě, kluci makali až do konce. Ale bohužel se v posledních dvou zápasech trápíme, dali jsme jednu branku a tady v tom musíme přidat," hledal příčiny druhé porážky v řadě domácí trenér David Handl.

Využití přesilová hra pět na tři tak nasměrovala havířovský AZ ke třem bodům. „Tak kvalitní mančaft jako je Havířov, dokáže takovéto nabídnuté přesilovky využít. Bohužel to proměnili i dnes. Na soupeře jsme v minulých sezonách uměli vždycky zahrát, ale v letošním ročníku nám to proti nim vůbec nevyšlo," smutnil po utkání domácí útočník Daniel Branecky, který v minulosti oblékal i dres Havířova.

Hostující trenér si i přes oslabený kádr cenil tří bodů. „Sestavu jsme skládali horko, těžko. Museli nám pomoct i naši junioři, kteří hrají v Třinci. Nový Jičín měl v posledních zápasech vynikající výsledky. Jeli jsme tady s respektem, což si myslím, že nám pomohlo," řekl závěrem Tomáš Potěšil.

Do konce základní části chybí sehrát šest duelů a bitva o play-off zůstává nadále otevřená. Druhá hokejová liga tak ve svém finiši slibuje pořádné drama.

HC Nový Jičín – AZ Havířov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Kolařík (Haas, Vydra), 51. Klimša, 54. Kolařík (Haas). Rozhodčí: Koliba. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 750.

Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Zientek M., Rimmel, Zientek L. - Diviš, Haas, Stránský - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Říčka, Kasperlík – Matějek.

Tobola Dalibor