AZ vyrazil na led posledního týmu tabulky v roli favorita, jenže s Kadaní už jednou v aktuálním ročníku prohrál. Do zápasu navíc vstupoval s nelichotivou sérií čtyř venkovních porážek v řadě. „Tři body pro nás měly být povinnost. Jsme rádi, že jsme to zvládli, byl to důležitý zápas,“ komentoval po utkání výhru svého týmu hostující kouč Jiří Režnar.

Havířovští byli od začátku lepším týmem. Už v osmé minutě zamířil do šibenice Rehuš, který krásnou střelou otevřel skóre. AZ byl aktivnější, hrálo se v podstatě jen na jednu bránu, hosté si ale koledovali zbytečnými fauly v útočném pásmu, po nichž byli několikrát vyloučeni, o vyrovnání.

Bláha byl však pozorný a všechny příležitosti Kadaně pochytal. V prostřední části hosty uklidnil Veselý, který zvýšil na 2:0, a o pár minut později sám našel Marunu, jenž přidal třetí gól AZetu. „V této třetině byl náš výkon lepší. Dobře jsme bruslili a kontrolovali hru,“ potěšila Režnara herní produkce Havířovanů.

V závěrečné periodě měl AZ ve všech směrech navrch. Přečkal i krátkou dvojnásobnou přesilovku Kadaně a naopak sám dvakrát udeřil. Nejprve se trefil Haas a pět minut před koncem zvýšil po závaru před domácí brankou i Gřeš.

Moc času na oslavy však havířovští borci nemají, už v sobotu je totiž čeká soupeř z opačného pólu tabulky – druhé Kladno. Navíc se začíná už v 16 hodin. „Kluci se protáhnou, aby zítra byli připravení. Bude to úplně jiný zápas,“ uvědomuje si kouč Havířova.

Trhači Kadaň – AZ Havířov 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Rehuš (Seman, Chroboček), 27. Veselý (Matai, Chroboček), 32. Maruna (Veselý, Haas), 53. Haas (Bednář), 55. Gřeš (Kotala). Rozhodčí: Luczków, Vokřál – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6, navíc Foltýn (K) DKU a Procházka (H) 5 minut + DKU. Využití: 0:2. Diváci: 187.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa – Procházka, Seman, Rehuš – Haas, Maruna, Veselý – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, L. Bednář. Trenér: Režnar.