„Hlavně budeme chtít napravit porážku z Kadaně,“ připomněl trenér Havířova Martin Janeček už páteční nezdar svého týmu na ledě posledního.

Nebude mít právě fakt, že hrál Havířov v Kadani už v pátek, zatímco Frýdek až v sobotu, vliv i na derby? „To ne, nás zase čekala dlouhá cesta. My se hlavně musíme snažit o maximální koncentraci po celou dobu hry, aby nám neutekl začátek nebo jiná pasáž zápasu,“ doplnil Janeček.

Ten se v posledních dnech potýkal s absencemi řady hráčů. „Trénovali jsme jako nějaký hobby team. Ale zrovna v pondělí na derby by už ta naše sestava mohla konečně vypadat přibližně tak, jako nedávno s Českými Budějovicemi nebo Benátkami. Třeba naposledy v Kadani jsem byli úplně rozbití a už druhá lajna nebyla kompletní," přiblížil kouč AZetu.

Přál by si, aby jeho mužstvo zase navázalo na nedávnou vítěznou sérii pěti po sobě jdoucích zápasů. „Teď máme dvě porážky, tak snad nebudeme mít opačnou sérii. Potřebujeme už zase vyhrát, abychom to zastavili," dodal Martin Janeček.

Také Frýdecko-místečtí mají momentálně problémy se skládáním optimální sestavy. Naposledy v domácím prostředí padli s pražskou Slavií 1:2.

„Bylo to velmi vyrovnané utkání, bohužel se šťastným koncem pro soupeře. Pořád se potýkáme s problémy, jak poskládat sestavu, jelikož některé hráče máme v třineckém áčku, několik kluků je dlouhodobě zraněných. I přesto se na zápas do Havířova těšíme a chceme tam uspět. Rádi bychom domácím vrátili porážku z úvodního střetnutí,“ přeje si trenér Frýdku-Místku.