Havířov přitom začal dobře, brzy vedl o dva góly, ale soupeř dokázal ještě v první třetině, přičemž dvakrát se trefil v poslední minutě, skóre otočit. Ve 35. minutě pak poslal nováčka soutěže do vedení Heřman, a to už Vrchlabí nepustilo. AZ se zmohl jen na korekci a v předposlední minutě inkasoval popáté.

„Myslím si, že jsme hráli celkem slušně, ale bohužel jsme zbytečně faulovali. Z oslabení jsme dostali gól, který soupeře nastartoval a do konce třetiny, kdy jsme dostali tři branky, už přišel zkrat. Těchto sedm minut rozhodlo i o konečném výsledku,“ byl přesvědčený trenér Havířova Jiří Režnar.

Jeho tým mohl i tak dosáhnout na nějaký bod, závěr utkání mu ale nevyšel. „My jsme na domácí pořád tlačili, ale je to bezzubé. Nesehráli jsme špatně ani power play, jenže koncovka je problém. Už se nám nepodařilo skórovat a inkasovali jsme gól do prázdné brány. Přišli jsme zbytečně o další body,“ zlobil se Režnar.

Stadion Vrchlabí – AZ Heimstaden Havířov 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Nouza (Heřman, Linhart), 20. Machala (Machač, Zeman), 20. Urban (Linhart, Mrňa), 35. Heřman, 59. Heřman (Nouza) – 4. Kotala, 10. O. Procházka (Bořuta, Doktor), 48. J. Kloz (Rudovský, Lytvynov). Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Niko (Vrchlabí) 5+DKU. Využití: 1:0. Bez diváků.

Havířov: Groh (21. Štipčák) – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Kachyňa, Ševěček – Kotala, F. Seman, Becher – Rudovský, J. Kloz, Horváth – Doktor, Maruna, O. Procházka – Petriska, Mastič, Vašenka. Trenéři: Režnar a Zdráhal.