Alfou a omegou první třetiny druhého zápasu byly přesilovky. Domácí z nich vytěžili maximum, a tak vedli. Už po čtyřech minutách hry po pěkné kombinační akci potrestal Prokopovo vyloučení Kocián. Tentýž hráč pak v další početní výhodě přidal po totožné akci druhý gól, to když za katrem seděl Lukáš Zientek.

Favorit celé soutěže toho v prvních dvaceti minutách moc nepředvedl. Za zmínku stála jen střela Kanka, která propadla mezi Šafránkovými betony, ale situaci na brankové čáře vyřešili opavští zadáci.

I Havířov měl možnost přesilové hry, když na trestné lavici seděl Bednárek. Během dvou minut ale nenašel recept na dobře bránícího soupeře a Šafránka prakticky neohrozil. A když neuspěl ani Pechanec, vedla Opava zaslouženě 2:0.

I ve druhé třetině pokračovali opavští hokejisté v dobrém výkonu. Havířov se stále nemohl prosadit a střely jeho útočníků pomalu ani netrefovaly branku. Ve 28. minutě ujel hostujícím obráncům Mlýnek, jenomže přestřelil. O dvě minuty později pálil v přesilovce Kukol a nechybělo moc, jeho dělovku zastavilo břevno Danečkovy branky.

Ve 33. minutě se na opavském ledě objevily balonky havířovských fanoušků a utkání bylo na pár okamžiků přerušeno. Tato krátká pauza prospěla Slezanu. K velké individuální akci se nadechl Herman, nikým nebráněný si najel ze středního pásma před Danečka a poslal domácí do tříbrankového vedení.

Suchánkova družina mohla své vedení navýšit v dvojnásobné přesilovce, gól ale nedala. Nejblíže k němu měl Galvas, jehož projektil zastavila tyč.

Na začátku třetí třetiny jel sám na Šafránka Jan Daněček a domácí gólman ho vychytal. Hostujícího útočníka fauloval Galvas a v následné přesilovce spálil tutovku Maruna. Slezan drama nepřipustil, zkušeně si vedení hlídal a za výrazné podpory svých fanoušků mohl slavit zasloužené vítězství.

„V Havířově jsme dostali šest branek, a to je moc. Museli jsme něco změnit. Zlepšili jsme disciplínu, tentokrát jsme soupeře nepostavili na nohy. Hráli jsme trpělivě, měli více šancí než soupeř," pochvaloval si opavský trenér Karel Suchánek. „Kdybychom ve druhé třetině proměnili dvojnásobnou přesilovku, bylo by po zápase. Ukázalo se, že play off je jiná soutěž, troufnu si říci, že dnes jsme odehráli nejlepší zápas v sezoně. Teď musíme vyhrát ještě v Havířově," plánuje opavský stratég.

„Rozhodla první třetina a hlavně dvě proměněné přesilové hry Opavy po našich zbytečných faulech. V našem dvojutkání v probíhajícím play off jsme už dostali šest branek, z toho pět v oslabení, takže v tomhle je naše momentální slabina. Ve druhé třetině přidala Opava třetí gól a chytrou hrou si vítězství pohlídala," okomentoval zápas trenér Havířova Tomáš Potěšil.

Slezan Opava - AZ Havířov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kocián (Chalupa), 10. Kocián (Herman, Chalupa), 34. Herman. Rozhodčí: Volf – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1 612. Stav série: 1:1.

Havířov: L. Daneček – Prokop, L. Zientek, Hegegy, Krisl, Rimmel, M. Zientek, Vydra, Hartmann – Najdek, J. Daneček, Maruna – Říčka, Haas, Sztefek – Kolařík, Stránský, Kanko – Bursík, Pechanec, Klimša. Trenér: Tomáš Potěšil.

Další zápas série je na programu ve středu od 18 hodin v Havířově.