Havířovští už v sobotu sehráli dobrý domácí zápas s Kladnem, proti Rytířům je však trápila koncovka. V Ústí ji vylepšili, dali čtyři góly, trenér Jiří Režnar ale opět nebyl s produktivitou svého týmu spokojen. „V každé třetině neproměníme čtyři nebo pět tutovek,“ mrzelo jej.

Co ho však mrzet nemuselo, to byl vstup do zápasu. Domácí Slovan totiž hned v úvodu chyboval v rozehrávce a po 29 sekundách hry poslal hosty do vedení Procházka. Vzápětí mohlo být ještě veseleji, velkou šanci ale neproměnil Veselý. „Hned od začátku jsme je dostali pod tlak a kontrolovali jsme hru,“ věděl Režnar.

Ve druhé třetině měl srovnání na hokejce Volf, Bláha ale jeho pokus nádherně vyrazil. Krátce na to však nestačil na střelu Davídka a bylo přece jen srovnáno. Jenže nerozhodné skóre netrvalo dlouho a dvěma brankami v rozmezí jediné minuty poslal Havířov do dvougólového vedení Maruna. „Poté, co srovnali, jsme ihned zabrali, a to se ukázalo jako klíčové,“ byl si vědom hostující kouč. „Byli jsme dobří na puku a šli si za vítězstvím,“ dodal spokojeně.

I když je havířovský tým mladý, ve třetí třetině zkušeně kontroloval hru. Ústí se téměř k ničemu nedostalo, naopak hráči AZetu si tvořili další šance. Necelých pět minut před koncem byl na správném místě Seman, dorazil kotouč za Lukeše a bylo definitivně rozhodnuto. „Jeli jsme pro body a jsme rádi, že je máme,“ hodnotil spokojený Režnar.

Slovan Ústí n. L. – AZ Residomo Havířov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Davídek (Jícha) – 1. O. Procházka, 37. Maruna (O. Procházka), 38. Maruna (Bambula), 56. F. Seman (Kotala, Chroboček). Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Polonyi, Horažďovský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 483.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh. Trenér: Režnar.