Byla to jejich teprve druhá výhra z posledních osmi zápasů. V samostatných nájezdech ji trefil Václav Meidl, který proměnil oba gólové havířovské pokusy. Nájezd Pabišky na straně Benátek k výhře nevedl.

Domácí, v jejichž dresu se představila další posila, konkrétně Zdeněk Okál ze Zlína, byli většinu zápasu aktivnější a lepší na puku. Jenže dopláceli na zahazování brankových šancí. „Vinou slabého proměňování jsme už poztráceli bodů až běda. Ale chci věřit tomu, že poctivými výkony, bojovností, disciplínou a příkladným nasazením se postupně dopracujeme i do fáze, kdy nám to tam začne padat," poznamenal po utkání hlavní trenér AZetu Štefan Mikeš.

Diváci opravdu sledovali obrovskou snahu havířovského mužstva o tři body. Hráči dobruslovali soupeře, vyhrávali osobní souboje, tlačili se do koncovky… A tam opakovaně selhávali.

Ještě že to neplatilo v 8. minutě, kdy právě po přihrávce Okála otevřel skóre Kalus. AZetu by slušel druhý gól, možná i třetí, jenže nepřišel ani ten druhý a Benátky díky povedené prostřední periodě otočily stav z 1:0 na 1:2.

Domácí pak neskutečně bojovali a jejich druhá branka kapitána Krisla byla dílem silné vůle, ničeho jiného. „Dotlačili jsme to tam aspoň na těch 2:2," ulevilo se Mikešovi.

Prodloužení gól nepřineslo, a tak se rozhodlo až v samostatných nájezdech, v nichž se dvakrát prosadil Meidl, který tak zařídil Havířovu druhý bod.

„Je to opravdu perně vydřené a vybojované vítězství, které je ale občas lepší než hladká výhra 5:0. Třeba právě od něj se odrazíme k lepším výsledkům, protože výkony už tam podle mě jsme. Dneska každý viděl, že jsme byli aktivnější, lepší na puku, vyhrávali jsme osobní souboje a tlačili se do koncovky. Jenže právě ta je momentálně naší slabinou," povzdechl si Mikeš, který krátce pohovořil i o uplynulém týdenním zápasovém volnu.

Reprezentační pauzu využili hráči první tři dny k odpočinku a pak najeli na dvoufázové tréninky. Jejich součástí bylo i zakončení na ledě. „Hráči jsou v koncovce příliš v křeči, potřebovali by do zakončení dostat volnost, to je ale otázka psychiky. To na tréninku nenatrénujete," vysvětloval kouč mužstva.

V tomto bodě by se tedy AZ nutně potřeboval zlepšit a zaznamenat nějakou bodovou sérii. „To je jasné. Na ledě si to v zápasech ztěžujeme sami, protože opakovaně býváme herně lepší než soupeř. Neříkám, že v každém zápase, to určitě ne, ale v hodně případech tomu tak je a body stejně nemáme, což je mrzuté. Chci věřit tomu, že to už konečně protrhneme," dívá se Mikeš směrem ke středečnímu utkání v Prostějově.

AZ Havířov – HC Benátky n. J. 3:2 sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kalus (Okál, Meidl), 57. Krisl (Štumpf), rozhodující nájezd Meidl – 24. Hrníčko (Havlín), 34. Dlouhý (Etchedgery). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Přesilovky: 0:1. Diváci: 1563.

Havířov: Matoušek – Lenďák, Mazanec, Peslar, Korím, Graca, Krisl, Chroboček – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Meidl, Okál – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Tomi, Rimmel, Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.