Nebylo divu, že trenéři, ale i samotní hráči cítili rozčarování. „Jedeme sem takovou dálku, jasně se připravujeme na to, že nám nesmí utéct začátek zápasu a my inkasujeme hned v první minutě a do konce třetiny ještě třikrát," kroutil nespokojeně hlavou havířovský trenér Jan Daneček.

Defenziva i celkový přístup hráčů se od druhé třetiny rapidně zlepšil. Ale jak se říká, pozdě bycha honit. „Pak už jsme působili celkem organizovaně, ale pachuť z nezvládnuté třetiny zůstala," dodal trenér.

Havířov ale dokázal utkání zdramatizovat, ba co víc, sahal po bodech. Letní posila Marek Loskot dvěma zásahy během minuty vykřesal pro své barvy naději a domácí víc než znervózněli. Najednou se začali bát o výsledek. „Zabrali jsme, zkoušeli to i v power play a ještě jsme mohli vyrovnat. Puk tam skákal po brankové čáře a chyběl opravdu kousíček," zalitoval Daneček.

Ten si hned vybavil slova extraligového kouče Hradce Králové Petera Draisaitla, který se nechal slyšet, že Hradec má dvě mužstva. Jedno, které hraje špatně a druhé, které hraje dobře. „U nás je to něco podobného. Jeden zápas zahrajeme dobře, hráče pochválíme a oni to pak hned v dalším utkání zmastí," nechápal Daneček. „Asi už je budeme jen kárat, aby hráli příště lépe," dodal v nadsázce.

Dlouhá cesta na sever Čech za body tak přišla vniveč, jedno prokletí už ale Havířovští zlomili. Konečně se na ústeckém zimáku prosadili střelecky. „Loni jsme tady dostali 0:7 a 0:2, tak aspoň, že jsme se konečně trefili. Příště už určitě nějaký ten bodík získáme," přece jen se závěrem usmál trenér Daneček.

Slovan Ústí n. L. – AZ Havířov 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Rod (Budínský, Roubík), 5. Tůma (Pořický, Kloz), 8. Meidl (Kolafa, Gengel), 14. Roubík (Černý), 46. Roubík (Rod, Budínský) – 6. Matějek (Klimša), 13. Pechanec (Krisl, Tomi), 54. Loskot (Říčka, Foltýn), 55. Loskot (Foltýn). Rozhodčí: Petružálek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 522.

Havířov: Matoušek, (21. Svoboda) – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Lenďák, Repe, Bezuška – Říčka, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakůbek – Sztefek, Pechanec, J. Daneček – Klimša, M. Rimmel, Matějek. Trenéři: Daneček a Potěšil.

Další zápasy 8. kola: Benátky n. J. – České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), Chomutov – Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), Jihlava – Kladno 3:1 (3:0, 0:0, 0:1), Kadaň – Litoměřice 4:3 (1:0, 1:3, 2:0), Most – Prostějov 3:2 p (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0), Šumperk – Třebíč 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).