Havířov vstoupil do zápasu na horké přerovské půdě lépe a už v osmé minutě díky gólům Bednáře a Haase vedl 2:0. Zubři sice začali ospale, o pět minut později ale v přesilové hře snížil Navrátil a krátce na to krásnou střelou srovnal Popelka. „Do zápasu jsme vstoupili perfektně. První třetina byla dlouho v naší režii, škoda toho naivního faulu, po kterém jsme dostali gól na 2:1,“ uvedl po zápase trenér Havířova Jiří Režnar. „Mohli jsme dát i na 3:0, škoda, že jsme to vedení neudrželi,“ dodal.

Ve druhém dějství se hra přelévala ze strany na stranu. Domácí ji však začali aktivněji a v 26. minutě se poprvé dostali do vedení. Neuplynuly ale ani tři minuty a zásluhou Rehuše bylo srovnáno. Jenže nerozhodný stav nevydržel dlouhou a Navrátil vyhnal střelou na bližší tyč havířovského Lukáše z brány, do které se postavil Bláha.

„Ve třetím dějství jsme to otevřeli, chtěli jsme vyrovnat,“ řekl Režnar. Havířovským už se ale skórovat nepovedlo. Naopak necelých pět minut před koncem využil Sikora havířovského trestu a v přesilovce poslal domácí do dvougólového vedení. „Věděli jsme, že hrají výborně přesilové hry, ale dostali jsme v nich tři góly,“ mrzelo Režnara.

V závěru utkání se ještě jednou prosadil někdejší havířovský hráč Sikora a bylo definitivně rozhodnuto. „Bylo to z obou stran výborné utkání. Výsledek je jiný, než jaká byla předvedená hra,“ míní Režnar. Jeho svěřenci podruhé v řadě prohráli, trenér AZetu z toho ale nedělá žádnou vědu. „Musíme jít třetinu od třetiny, zápas od zápasu,“ burcuje před sobotním šlágrem s Českými Budějovicemi.

Zubr Přerov – AZ Residomo Havířov 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Navrátil (Hejcman, Goiš), 17. Popelka, 26. Pala (T. Sýkora, Rachůnek), 32. Navrátil (Zbořil), 56. Sikora (M. Novotný, Zbořil), 60. Sikora (Popelka, Pšurný) – 5. L. Bednář (R. Veselý, Haas), 8. Haas (R. Veselý, Rehuš), 29. Rehuš (F. Seman, Maruna). Rozhodčí: Veselý, Cabák - Lukš, Gančařík. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 1910.

Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek. Trenér: Režnar.