AZ potvrzuje, že je v úvodu sezony ve formě. V posledním kole sice doma podlehl Porubě, na horké vsetínské půdě ale dokázal před zraky více než tří tisícovek diváků bodovat. „Nezačali jsme úplně nejlépe, ale od druhé třetiny jsme už předváděli kvalitní hokej,“ uvedl havířovský trenér Jiří Režnar. „Ovšem Vsetín hrál výborně,“ dodal

Hosté měli v úvodu zápasu dvě přesilové hry, ani jednu ale nesehráli dobře. Šanci početní výhody dostali i Valaši, kteří se zásluhou Pechance dostali do vedení. „Udělali jsme chybu u mantinelu. Špatný gól,“ mrzelo Režnara.

I poté se hrál bojovný, vyrovnaný a důrazný hokej, Havířov však s postupem času vysunul presink a domácím dělal velké problémy. V závěru druhého dějství Režnarovi svěřenci svůj tlak proměnili v možnost dvojnásobné početní převahy. První střela Dujsíka skončila na tyči, druhou zlikvidoval Gába, na začátku třetí třetiny už to ale Dujsíkovi vyšlo a srovnal na 1:1.

Havířov se v 55. minutě dokonce díky přesné střele Mataje od modré čáry dostal do vedení, o pár vteřin později ale se štěstím srovnal Kucharczyk. Další gól už nepadl, nerozhodlo ani prodloužení, a tak došlo na samostatné nájezdy, v nichž jako jediný uspěl havířovský Rehuš.  „Ve třetí třetině jsme podle mě byli o krok lepší než Vsetín, a ten bonusový bod jsme si zasloužili,“ potěšilo Režnara.

AZ dal zapomenout na středeční porážku s Porubou a vyhrál třetí zápas v sezoně. „Jsem spokojený. Hráči jsou si vědomi toho, že když plní věci, které si řekneme, tak jsme schopni porážet i tak silné týmy, jako je třeba Vsetín,“ těší trenéra AZetu. Jeho svěřenci mohou výhru potvrdit ve středečním duelu s Benátkami nad Jizerou.

VHK Robe Vsetín – AZ Havířov 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Pechanec (Jonák, Březina), 55. Kucharczyk (Jonák, Rob) – 41. Dujsík (L. Bednář), 55. Matai (Pořízek), rozh. náj. Rehuš. Rozhodčí: Kopeček, Doležal – Lukš, Novák. Vyloučení: 8:7, navíc 10 min. OT Rác (Vsetín) a Houdek (Havířov). Využití: 1:1. Diváci: 3 014.

Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek. Trenéři: Režnar a Rimmel.