Po bezbrankové první části hry, šli před zraky více než tisícovky diváků do vedení domácí hokejisté, kteří dokázali Říčkou proměnit v gól po držení Radovana Vajdy přesilovou hru.

Porubanům se pak, zhruba v polovině třetí třetiny, podařilo z hole Mária Kaliny krok se soupeřem srovnat, ale ani tento okamžik zvrat v utkání nepřinesl. Naopak. O vítězi zápasu se nakonec rozhodlo až v samotném závěru zápasu. Nejprve minutu a čtvrt před koncem, za stavu 2:1, se podruhé v utkání trefil po samostatné akci Robert Říčka a jen šestnáct vteřin před koncem upravil na konečných 4:1 Michal Sztefek.

Poruba se v dalším přípravném střetnutí utká už podruhé během pár dnů s Opavou. Ale tentokrát se bude hrát ve čtvrtek 18. srpna od 18 hodin v Kravařích.

Doma se Vavrečkův výběr představí znovu v úterý 23. srpna, kdy od 18 hodin nastoupí proti polskému reprezentačnímu výběru do dvaceti let.

Třetí přípravný zápas Poruby:

AZ Havířov – HC RT Torax Poruba 2011 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahráky: 27. Říčka (Najdek), 54. Klimša (Najdek, Říčka), 59. Říčka, 60. Sztefek – 48. Kalina (Pavlačka). Rozhodčí: Trombík – Havel, Běčák

Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1175

AZ Havířov:
Vrba – Zientek, Vydra, Balčík, Jindřich, Prokop, Daneček, Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Říčka, Pavlas

HC RT TORAX Poruba: Gleich – Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, David Vajda, Golab, Šebesta, Matějný, Chaloupka, Kotásek, Pavlačka, Řezáč, Hrubý, Badžo, Radovan Vajda, Kalina, Motyka

Výsledky předchozích utkání HC RT Torax Poruba 2011 v přípravě:

HC Slezan Opava (doma) 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Faksa (Vrábel, Vlašánek)

HC Karviná (doma) 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Pavlačka (Piskura), 16. Badžo (Šebesta), 31. David Vajda (Šebesta) a rozhodující sam. náj. Šebesta – 20. Luka (Mikšan), 50. Škatula (Hegegy, Blatoň), 58. Novák (Tomis, Holuša)