Ten se do Havířova vrátil po dlouhých osmi letech. Úvod sezony vyšel havířovským borcům parádně a nějakou dobu dokonce kralovali tabulce. „Bylo by asi namyšlené, kdyby nás to netěšilo,“ uznává Seman. Jenže v posledních zápasech se rozjetá mašina začala zadrhávat.

Porazili jste České Budějovice nebo Jihlavu, ale prohráli třeba s Kadaní. Čím si to vysvětlujete?

Do zápasů s těmi papírově silnějšími chodíme s pokorou. Na druhou stranu, prohráli jsme s Porubou, se Slavií nebo s Kadaní, tedy v zápasech, kde jsme čekali, že naopak vyhrajeme. Stále je však začátek soutěže, rozehranost těch silných soupeřů ještě nemusí být taková. Všichni mají ještě dost sil, až dál se uvidí, jak na tom jsme.

Před sezonou jste měli ambice postoupit do play-off. Nemíříte teď výš?

Myslím si, že ne. Soutěž je vyrovnaná, bodový rozdíl není tak velký, abychom nějak přeháněli. Musíme hrát s pokorou, stále náš čeká spousta zápasů a zatím je brzo na to něco měnit.

Loni jste si v Jihlavě vyzkoušel extraligu. Jak na angažmá vzpomínáte?

Převládají smíšené pocity. Bohužel se nám to nepovedlo udržet a nesplnili jsme cíl, stále to mrzí. Bylo super, že jsme předtím do extraligy postoupili, ale ta kaňka tam zůstala.

Vy jste se před sezonou do Havířova vrátil po osmi letech. Co vás zlákalo zpátky?

Měl jsem pocit, že nastal ten správný čas. Už jsem chtěl být s rodinou. Jsem rád, že jsem se do Havířova mohl vrátit.

Havířovští fandové mohou být zatím s výkony mužstva spokojeni.

A jak jste spokojen s vašimi dosavadními výkony?

Člověk ví, že to vždy může být lepší. Snažím se pracovat tak, abych se zlepšoval a přidal více bodů. Ale osobní statistiky vás tolik netrápí, když se daří týmu. Pokud budu zdravý, tak věřím, že mé výkony půjdou ještě nahoru a budu pro tým platný.

V kabině patříte k nejzkušenějším hráčům. Baví vás ta role?

Očekává se od nás starších, že půjdeme příkladem. Je to přirozený vývoj kariéry, na nic si nehraju. Nejsem tady od toho, abych někoho poučoval, snažím se dělat vše naplno, aby si z toho ostatní něco vzali. Kluci jsou mladí, musí si uvědomit, že to tady není jejich konečná zastávka, ale naopak by měli mít ambice hrát vyšší ligu nebo se podívat i do světa.