Havířovští trenéři Jan Daneček a Tomáš Potěšil pracují už týden s kádrem, který mají k dispozici pro novou sezonu. V posledním týdnu už nedošlo k žádnému pohybu hráčů směrem dovnitř ani ven.

„Je to beze změn," potvrdil hlavní kouč AZetu Jan Daneček. „Pořád platí, že jsme z kádru uvolnili Kanka, Jonáše a Klimíčka. Daniel Graca bude využíván coby mladý hráč, bude uvolněn na střídavý start někam do druhé ligy, zůstává naším hráčem," zopakoval Daneček.

Havířované nadále počítají s tím, že jim extraligové kluby z Třince a Vítkovic uvolní na střídavý start své hráče, kteří se nevejdou do kádru obou „ocelářských" mužstev. „Máme nějakou představu, ale protože jednání se stále vedou, nemůžeme zveřejnit konkrétní jména. Měli bychom zájem o dva obránce a o dva až tři útočníky. Mysleli jsme, že se to už minulý týden vyřeší, ale extraligové kluby nám ještě nedaly vědět. Musíme ještě chvilku počkat," doplnil Daneček s dodatkem, že tito hráči budou využíváni jen v případě nouze. „To znamená zranění nebo pokles formy našich hráčů. Jinak budeme samozřejmě chtít hrát s našimi kluky," podotkl kouč AZetu.

Protože však extraligisté budou mít zájem na tom, aby zase hráli jejich hráči, bude nutné najít určitý kompromis. „To je pravda, ale určitě ho najdeme. Loni to tak fungovalo ke spokojenosti všech," dodal Daneček.

A na čem jeho tým týden před zahájením dalšího ročníku I. ligy pracuje nejvíc? „Klasika, souhra jednotlivých formací, přesilovky. Na tom se pracuje průběžně pořád. Mysleli jsme, že v posledním zápase v Šumperku už nasadíme kompletní sestavu, ale kluci chytili nějakou střevní virózu, takže jsme ani tam nebyli kompletní," zalitoval Daneček.

Havířované tak s sebou vzali i mladé juniory (Bahounek, Lenďák, Bednář), ale nebylo to od věci. „Aspoň jsme kluky viděli v akci. Škoda té porážky, ale byla zasloužená. První třetinu jsme v Šumperku vůbec nezvládli a následně zpřeházeli jednotlivé formace," vysvětloval havířovský trenér.

V úterý v Prostějově už by to mělo být jiné. „Bude to generálka a my bychom už opravdu měli zápas odehrát se vším všudy. To znamená s plným počtem hráčů a ve formacích, se kterými počítáme do mistráků," zakončil Jan Daneček.

Salith Šumperk – AZ Havířov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Žalčík (Beneš, Starý), 13. Vávra (Berger, Novotný), 60. Holík (Žalčík) – 28. J. Daneček (Jakúbek, L. Daneček), 45. Říčka (R. Haas). Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 463.

Havířov: L. Daneček – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Klimša, Pechanec, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka – Tomi, Rimmel, Bednář.