HC Havířov – Kometa Brno 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Domácí šli velice brzy do vedení, přesilovku využil Seman. Tentýž hráč mohl vedení svého mužstva navýšit, ale z voleje netrefil branku. Kometa ve druhé půli zkonsolidovala řady, po Applově střele, kterou Valent neudržel, dorazil puk do sítě Moskal a bylo srovnáno – 1:1. Finský obránce Huhto však v přesilovce vrátil Havířovu vedení – 2:1.

Brňané ale po perfektní kombinaci na jeden dotek, zakončenou do prázdné branky, opět srovnali – 2:2. V poslední části měli hosté navrch. Havířov neproměnil několik výtečných šancí z brejků, zato hosté se prosadili hned třikrát a odvezli si všechny body. Rostislav Čada, kouč Brna mohl být spokojen. „Předvedená hra byla skvělá. Sice jsme se nevyvarovali zbytečných faulů, které domácí trestali, ale v útoku měla naše hra vysokou kvalitu,“ hodnotil. „Dneska k nám přijel favorit naší konference a potvrdil výbornou formu. My jsme hráli zakřiknutě a ani jsme nemohli dát dohromady čtyři pětky, na které se nám hraje dobře. Potýkáme se totiž s nemocemi,“ pravil trenér Panterů Alois Chlustina.

HC Havířov – HC Olomouc 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Také druhý domácí duel Panterům nevyšel. Po výhře 5:3 se Olomouc dostala na druhé místo v tabulce. Domácí udeřili hned ze své první šance. Hulvova střela se odrazila od zadního mantinelu přesně k Veleckému – 1:0. To bylo na dlouhé minuty ze strany domácích vše a Hanáci ještě v první třetině otočili výsledek. Ve 26. minutě se dočkali Panteři snížení. Obrana Kohoutů chybovala, kotouč na modré čáře zachytil Galvas, jeho pokus ještě stihl Sedlář vyrazit, ale na pohotovou dorážku Veleckého už byl krátký – 2:3. V poslední třetině se domácí vehementně snažili o vyrovnání, místo toho ale inkasovali z hole Bouze na 2:4 a bylo po nadějích. „V posledních zápasech nás trápí obrana, příliš inkasujeme a to se pak projevuje na získaných bodech,“ mínil trenér Chlustina.