Tři body zůstaly v Karviné. Orlová nezopakovala výkon proti brněnské Technice a odešla poražena. Zapnula příliš pozdě na to, aby s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem ještě stihla něco udělat. Karviná vyhrála zaslouženě.

SK Karviná – HC Orlová 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Karvinští v úvodní třetině daleko lépe bruslili, byli důraznější a rychlejší na puku, Orlované předváděli bezkrevný výkon. Pinkali si puky do rohů hřiště a na ledě jezdili od ničeho k ničemu. Karvinou poslal do vedení Jan Blatoň, když zvedl puk nad ležícím Michalem Holešem, který chytal výborně, ovšem obrana mu nepomohla. Při druhém gólu si z orlovské defenzivy udělal doslova dobrý den Ladislav Opravil, nádherně prošel pravou stranou hřiště a zvýšil vedení Karviné. Ani ve druhé části se nezdálo, že by si Orlová vytvářela nějaký tlak, natož soustavný.

Bezchybná obrana domácích ji dlouho nepouštěla do šancí a hosté konečně zapnuli na vyšší obrátky až od 28. minuty. Už si dokázali na ledě vyhovět, předvedli pár slušných kombinací, pořád to ale bylo málo, a tak Karviná bez větších potíží držela dvoubrankový náskok. Skutečnou sílu Orlová demonstrovala až v závěrečné třetině a hlavně v poslední části, kdy měla drtivý nápor, při kterém měli domácí i štěstí. Orlovští po tlaku zaslouženě korigovali Václavem Studeným, šance po kontrabrejcích měli ale i domácí. Ti se nakonec dočkali výhry, když přežili i závěrečnou přesilovkovou power-play, při které své spoluhráče podržel gólman Marek Volf.

Branky a nahrávky: 14. Blatoň (Kytka) – 1:0, 19. Opravil (Mlčák) – 2:0, 47. Studený (Kotásek, Fuks) – 2:1.

Karviná: Volf (Šafránek) – Kytka, Fendek, Suszka, Kubala, Milch, Mlčák – Chytil, Blatoň, Vaštík –Sabela, Opravil, Hublík – Ciupa, Zakuťanský, Rosůlek – Krayzel, Merta. Trenér: Josef Halouzka.

Orlová: Holeš (Dobřanský) – Mintěl, Bavlšík, Tluszczik, Balajka, Jemelík, Trubka, Matůška – Galgonek, Studený, Suchý – Jaško, Kraft, Kotásek – Fuks, Pavlas, Bindáč – Novák, Zimmer. Trenér: Stanislav Sztefek.

Další zápas hraje Karviná v neděli v Novém Jičíně, Orlová hostí v neděli Hodonín.

Ohlasy po utkání a další informace o derby čtěte v pátečním a sobotním karvinském Deníku