AZ přitom začal dobře a brzy vedl po brance Mrvy. Domácí však ve druhé třetině srovnali a v nástupu do třetí třetiny dvěma údery během 31 vteřin rozhodli. Následně zvyšoval už na rozdíl tří branek Sebera, který potrestal pětiminutové vyloučení Kratochvila za bodnutí špičkou hole. Snížení Pastora už nic neřešilo.

„Dvě třetiny to bylo vyrovnané. Zvolili jsme si nějakou taktiku, protože jsme věděli, že hrajeme se soupeřem, který dobře bruslí a má na tom malém hřišti rychlé přechody. Nechtěli jsme to hned otevřít, a to si myslím, že jsme drželi,“ začal hodnotit duel trenér Havířova Jiří Raszka.

„Byl to vyrovnaný zápas, který se to lámal ve druhé třetině. Bohužel jsme během ní byli deset minut na trestné lavici a bralo nám to síly. Přijeli jsme tady v nekompletní sestavě. Někteří kluci, kteří nastoupili, hráli s teplotou. Šířka kádru měla na výsledek taky vliv,“ dodal Jiří Raszka.

II. liga – 3. čtvrtfinále play-off (neděle 26. 3. 2023):

Hokej Vyškov – AZ Havířov 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 27. Vašíček (Sebera, Janeček), 42. Dobiáš, 42. Komínek (Weintritt), 49. Sebera (Mikulík, Komínek) – 6. Mrva (Kratochvil), 54. Pastor (Ščurek, Haas). Rozhodčí: Maťašovský, Mejzlík – Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 5:7, navíc Kratochvil (Havířov) 5 minut a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 345. Konečný stav série: 3:0.

Vyškov: Kořének – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera. Trenér: Konečný.

AZ Havířov: Štipčák – Ščurek, Kunc, Mrowiec, Havlík, Kolarz, Kuboš – Pastor, Mrva, Apolenář, Čmiel, Pawliczek, Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Haas, Pavlík, Middleton. Trenér: Raszka.