Program nedělních oslav odstartuje v 8 hodin sérií mládežnických zápasů, kdy proti sobě nastoupí mládežnická družstva Orlové a Havířova od přípravky po starší žáky. Mezi zápasy proběhne v 9.30 hodin veřejné bruslení, kterého se zúčastní i hráči A-týmu.

Od 12 hodin budou před stadionem připraveny nafukovací atrakce pro děti, deskové hry a také populární hra Tornádo, ve které budou fanoušci na čas soutěžit o hodnotné ceny.

Celá akce vyvrcholí v 17 hodin, kdy hráči A-týmu oslaví 85. výročí založení klubu památečním derby zápasem s Havířovem, které bude odehráno v sestavách z roku 2010!

Pět let staré derby mezi Havířovem a Orlovou opět ožije.

Na led se tak opět vrátí například Dušan Šafránek, jedna z největších brankářských postav HC Orlová v její druholigové historii, jeho spoluhráč Petr Grygar, který se v Orlové proslavil svým tahem na branku a spoustou gólů, nebo nestárnoucí legenda a tehdejší kapitán orlovského mužstva Miroslav Javín.

Účast přislíbil i olympijský vítěz z Nagana David Moravec. Pokud přijede, bude hlavní hvězdou programu. Zatím není jisté, zda z Francie dorazí i nejslavnější odchovanec orlovského klubu Radim Valchař.

Na havířovské straně bude k vidění Robert Říčka, jehož pro exhibici uvolní extraligový Zlín a narozeninový zápas tak nepřijde o největší havířovskou hvězdu a druhého nejproduktivnějšího hráče celé II. ligy v sezoně 2010/11. Kromě něj se v dresu Havířova představí další osobnosti tehdejšího týmu AZetu, jako byli nebo stále jsou Martin Potočný, Vít Stránský, Robert Najdek, Jiří Krisl a další.

Během přestávkového programu budou fanoušci moci vyhrát spoustu pěkných cen a vybraní jedinci se utkají v Bumperballu, kdy budou hrát hokej v nafukovacích koulích.

„Bude to určitě zábava. Všichni si jistě pamatují, že tehdejší zápasy vyprodávaly zimní stadiony, v Havířově přišlo na derby přes pěti tisíc diváků. Myslím, že se máme na co těšit," poznamenal PR manažer HC Orli Orlová Tomáš Salamon. Jak dodal, v tuto chvíli v klubu registrují už dva tisíce prodaných vstupenek.

Poslední předprodej lístků na tuto akci proběhne ještě před sobotním utkáním mistrovské soutěže krajské ligy mužů mezi HC Orlová a HK Krnov, které se hraje v 17 hodin.