BK Mladá Boleslav – HC Havířov 5:3 (0:1,2:2,3:0)

Na přelomu deváté a desáté minuty odešli na nedobrovolný odpočinek Kuchejda následován Mikulíkem. Havířovské čekalo 70 sekund dvojnásobné přesilovky, a tuto výhodu dokázali přetavit vúvodní branku, když Šindeláře prostřelil Dalibor Sochorek. Stímto stavem se domácí nehodlali smířit a například Král se šikovně prosmýkl mezi hostujícími obránci až k Valentovi, místo puku ale do klece umístil sebe. Středočeši nezužitkovali ani dvě přesilové hry v závěru třetiny.

Havířovští začali pokračování atraktivního duelu v početní výhodě. Tu sice nevyužili, domácímu publiku ale ztuhl úsměv na rtech o pouhých dvanáct sekund později. Havířovský Petr Vala pálil z otočky a z pozice, ze které to už očividně nikdo z domácích nečekal. Puk do sítě prolétl, aniž by o cokoli zavadil a vyhnal Šindeláře z brány. Poté hráli přesilovku domácí, která jim sice kprvní brance nepomohla, ale také dokázali skórovat ihned po jejím skončení. Nouza otevřel skóre Mladoboleslavských taktéž dvanáct sekund po vypršení trestu soupeře. Domácí dostali povzbuzující injekci, ve slibných šancích se ocitli Král s Gombárem, druhý jmenovaný ovšem nedokázal usměrnit puk požadovaným směrem. Panteři se do gólových příležitostí dostávali spíše sporadicky, i z těchto střípků ale dokázali vytěžit maximum, když se prosadil dorážkou Giesel – 1:3. Dvoubrankový rozdíl ale netrval dlouho. Přesně v 37. minutě vrátil naděje Středočechům Handlovský nádhernou ranou pod víko.

Do závěrečné dvacetiminutovky vkročily oba týmy mnohem opatrněji. Boleslavští nakonec použili proti svému soupeři jeho vlastní zbraně – přesilové hry. Nejprve skóroval po bravurní přihrávce Nouzy Eiselt, krátce na to si role v naprosto stejné situaci vyměnili a gól si připsal Tomáš Nouza. Boleslavským tedy stačily dvě početní výhody v rozmezí zhruba dvou minut, aby skóre obrátili ve svůj prospěch. Obranná zeď Panterů začala mít skulinky, kterých se snažil využít Sedlák nebo Rod. Prvně jmenovaný ale nepřehodil puk přes betony bezmocně ležícího Valenta, druhý zase nepropasíroval kotouč kolem brankové tyčky. S definitivním rozřešením nakonec přišel opět Nouza, který stanovil konečné skóre na 3:5.

Branky: 26., 47. a 54. Nouza, 37. Handlovský, 45. Eiselt - 10. Sochorek, 22. Vala, 33. Giesel.
Vyloučení: 5:6, navíc Kuchejda (MB) 10 min.
Využití: 3:1.
Diváci: 1200.