HC Havířov – KLH Chomutov 4:9 (0:3, 2:3, 2:3)

Jako první se zapsal do střelecké listiny po hrubce domácí obrany Mikšovic, když natřikrát překonal domácího brankáře Valenta. Po několika šancích na obou stranách se Chomutovu podařilo vstřelit druhou branku zásluhou Kostourka. V 15. minutě vystřelil Tauš, jeho pokus stihla obrana zblokovat, ale pouze k volnému Chatrnúchovi, jenž překonal Valenta potřetí.

Ve druhém dějství se jako první prosadil Varga. Jeho střela byla tečována a hostující brankář téměř nic neviděl – 1:3. Když Heinisch před bránou domácích dorazil odražený kotouč za Valentova záda počtvrté, bylo to s psychikou Havířova už hodně špatné. Od toho se odvíjela i samotná hra, která postrádala útočné nápady i kvalitu v obraně. Chomutov po 40 minutách vedl přesvědčivě 6:2 a Panteři byli bezradní. Ve třetí třetině se opět jako první dokázali prosadit domácí hokejisté, když do odkryté klece skóroval Škoda, jenže už za pár vteřin lovil touš ze sítě posedmé brankář Valent.

Na Freibergovu střelu zblízka zkrátka reagovat nemohl. V 51. minutě Panteři zahrozili z brejku, když situaci dva na jednoho řešil Škoda střelou pod horní tyčku, ale Horčička puk vyrazil. V 55. minutě odskočili hosté už na hrozivých 3:9, když se během půl minuty trefili Kolda a vzápětí Tauš. Opět neuběhla ani minuta hry a padl další gól. Tentokrát do branky bezmocného Horčičky. Panteři se dostali do brejku dva na jednoho a po Haasově nahrávce snížil Bokroš na konečných 4:9. „Dneska jsme si za děravou obranu body nezasloužili. Hosté z Chomutova vyhráli naprosto zaslouženě,“ hodnotil duel trenér Havířova Alois Chlustina.

Branky: 24. Varga, 29. Daneček, 44. Škoda, 56. Bokroš – 2. Mikšovic, 13. Kostourek, 15. Chatrnúch, 26. Heinisch, 30. Bombic, 35. Charousek, 47. Freiberg, 55. Kolda, 55. Tauš.