HC Havířov – Rebel Havlíčkův Brod 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Ten byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Rebelům se nepodařilo dostat puk do Valentovy svatyně ani jednou, takže ten podruhé v sezoně udržel čisté konto. Havířovští Panteři vstoupili do utkání s velkou vervou. Již ve třetí minutě se dostali do vedení zásluhou Veleckého. Následně byl po faulu vyloučen havlíčkobrodský Borovanský a Panterům se podařilo využít přesilovou hru vstřelením dalšího gólu. Jeho autorem byl Škoda – 2:0. V 6. minutě se Rebelové pokusili skórovat, ale Valent se nenechal překvapit. V dalších okamžicích domácí Panteři vyslali na Nerudu několik nepříjemných střel, které gólman pochytal nebo šly těsně nad.

Během následujících deseti minut došlo k vyloučení hráčů na obou stranách, ale žádnému z týmů se nepodařilo využít své přesilovky. Následovalo mnoho šancí na obou stranách, ale brankáři se překonávali. Ke konci třetiny se však domácí znovu prosadili. Po závaru před brankou využil nahrávku Valy Velecký a upravil na 3:0. Hosté dohrávali v úvodu druhé části přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Naopak na druhé straně skóroval po sólovému úniku Mikšan – 4:0. Havlíčkův Brod se snažil se zápasem něco udělat, ale narážel na připraveného Valenta, který střelce soupeře doslova vymazal z ledu. A tak hráli zase domácí. Několik nacvičených kombinací přišlo vniveč, až přišla 37. minuta.

Po závaru před brankou hostů propálil Nerudu Mikšan. Zdecimovaní hosté pak ještě stihli inkasovat ještě jednou. A to dokonce při vlastní přesilovce. Valent nejprve vychytal Borovanského, do úniku se dostal havířovský Škoda, najel si před branku a bekhendem zavěsil puk do sítě pošesté. I poslední třetinu dohrávali hosté v přesile, avšak s novým brankářem. Neruda se nechal vystřídat Suchanem. Snížit skóre ještě v přesilovce se pokusil havlíčkobrodský Šulc, ale jeho tvrdou střelu od modré domácí brankář chytil. Ve 43. minutě musel po Zdráhalově vyjetí z rohu před vlastním brankářem zatáhnout za záchranou brzdu Jelínek, ale místo trestného střílení následoval jen dvouminutový trest za podražení.

Ovšem v přesilovce udeřili Panteři po sedmé. Kombinaci Veleckého a Valy zakončil Lašek, jenž stál před hostující klecí zcela sám – 7:0. Již o dvě minuty později nemohli Rebelové tlak Panterů překousnout. Hrubě fauloval Šulc, který dostal trest 2+10 minut. V posledních deseti minutách hry bylo několik šancí na obou stranách, ale žádnému z týmů se nepodařilo vstřelit branku. Zbylých pár vteřin už domácí sehráli exhibičně a vychutnávali si aplaus spokojeného publika. „Dnešní utkání jsme zvládli zcela bez problémů. Konečně se začínáme prosazovat v útočné fázi,“ mnul si ruce trenér havířovských hokejistů Alois Chlustina.