HC Havířov Panthers – HC Vítkovice 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Úvod přinesl klasické letní hokejové klání. S přibývajícím časem se hra trochu přiostřila a stala více zajímavou. Do více vyložených šancí se dostali nejdříve překvapivě domácí, ale hokejovější a fyzicky lépe vybaven hosté šli do vedení, když v závěru první části stihli během jediné minuty vstřelit dvě branky Klimek a Kolařík.
Ve druhé části pokračovaly ba týmy ve stejném rytmu a gólmani na obou stranách se určitě nenudili. Vala dokázal v přesilovce snížit, ale Vítkovice odpověděly stejnou mincí a opět vedly o dvě branky.
O výrazném vítězství rozhodli ostravští hokejisté v 54. minutě, kdy Köhler a Svačina opět během jediné minuty upravili na konečných 1:5.
Zápas nesl všechny aspekty prvního zápasu po letní pauze. Ve všech řadách vázla hlavně souhra, ale to je v této fázi přípravy logické. Odveta se odehraje už v pátek 1. srpna na ostravském ledě.
Branky a nahrávky: 33. Vala (Velecký, Huhto) – 19. Klimek (Hruška), 20. Kolařík (Roman), 36. Stehlík (Hruška), 54. Köhler (Klimek), 54. Svačina (Štefanka). Vyloučení 11:11, využití 1:1. Rozhodčí Kočí, diváků 878.
HC Havířov Panthers: Valent (31. Čech) – Štefanka, Štěpánek, Klimeš, Evan, Huhto, Novák, Lašek, Prokop – Rozum, Vala, Daneček, Duba, Piecha, Bokroš, Brynecký, Hulva, Velecký, Seman, Sikora, Gisel. Trenér Jiří Režnar.
HC Vítkovice Steel: Štěpánek – Ovčačík, Stehlík, Tůma, Tichý, Prokop, Suchý, Falter – Strapáč, Šimíček, Bartoš, Klimek, Hruška, Köhler, Svačina, Štefanka, Mikula, Rehuš, Roman, Kolařík. Trenér Alois Hadamczik.