AZ Havířov – Slezan Opava 4:2 (0:2,2:0,2:0)

Domácí začali hodně nervózně a Opavané toho dokonale využili k získání dvoubrankového náskoku. Od druhé třetiny už měli Havířovští převahu, kterou ale nedokázali dlouho využít ke korekci skóre. Hosté mohli naopak po ojedinělých výpadech náskok pojistit. To se jim nepovedlo a v závěru druhé části udeřil důrazně AZ. Maruna využil dvojnásobnou přesilovku a pět sekund před sirénou Říčka vyrovnal na 2:2.


V poslední části Havířované pokračovali v tlaku, což jim přineslo zasloužené vedení z hole Potočného. Když těsně před koncem přidal čtvrtý gól Sztefek, mohli si domácí borci vychutnat děkovačku svých vděčných příznivců. Za předvedený výkon si ji jednoznačně zasloužili.


„Ze začátku jsme kazili hodně přihrávek, což přičítám obrovské nervozitě. Od druhé třetiny už jsme hráli mnohem lépe a na nohy nás postavila využitá přesilovka pět na tři. Hodně důležitý byl druhý gól těsně před koncem druhé části. V kabině už jsme potom cítili, že zápas otočíme, a to se povedlo,“ řekl po utkání havířovský kouč Jan Daneček.


Jeho protějšek měl o důvodu porážky jasno. „Stěžejní byla využitá přesilovka domácích pět na tři. Ve druhé části jsme hodně a zbytečně faulovali. Náskok nás asi ukolébal a my přestali bruslit. Navíc jsme nevyužili v důležitých momentech nadějná přečíslení, po kterých jsme mohli dát další branky,“ uvedl trenér Slezanu Karel Suchánek.


Branky a nahrávky: 35. Maruna (Klimša, Prokop), 40. Říčka (Maruna), 49. Potočný (Pavlas, Stránský), 58. Sztefek (Vydra, Najdek) – 9. Kocián (Pavelek), 17. Černý (Tichý). Rozhodčí: Škrobák. vyloučení: 7:10, využití: 3:0, diváci: 1159.