AZ Havířov – HC Zubr Přerov 5:4pp (1:3, 2:0, 1:1, 1:0)

Domácí začali skvěle a už v první minutě se ujali vedení po střele Potočného. Jenže pak přestali bránit a hosté výsledek otočili hned třemi zásahy.
Do druhí třetiny už nastoupil do branky Vrba a domácí srovnali krok.

V závěrečné části šli Zubři ještě jednou do vedení, ale Havířovští dokázali necelé čtyři minuty před koncem vyrovnat a nakonec v prodloužení vstřelit i rozhodující gól, který dal Brezani po nařízeném trestném střílení.

Jelikož Orlová poslední zápas v Prostějově nezvládla, dostali se Jestřábi na pátou příčku a šesté místo zbylo na Nový Jičín, který se tak stal soupeřem Havířova pro první kolo play off. První zápas je na pořadu už v úterý. AZ bude mít od 18 hodin výhodu domácího prostředí. O dva dny později se bude hrát v Novém Jičíně a případný třetí zápas přivítá v sobotu od 16 hodin havířovský zimní stadion.

„Zveme všechny diváky na play off, které je vrcholem sezony. Opět očekáváme skvělou návštěvu, takže by měli přijít diváci raději dříve, aby se vyhnuli frontám u pokladen a nepřišli třeba o kus zápasu. Kluci určitě udělají pro postup maximum a pomoc fanoušků bude pro ně důležitá,“ zve k návštěvě sekretář AZ Havířov Pavel Jurčík.

Branky a nahrávky: 1. Potočný (Pechanec), 30. Potočný (Brezani, Krisl), 39. Maruna (Potočný, Prokop), 56. Krisl (Klimša), 63. Brezani (TS) – 3. Kočara (Ševčík, Faltýnek), 13. Kolařík (Sedlák, Ditrich), 18. Kolář, 46. Sedlák (Faltýnek).
Rozhodčí: Schmejkal - Vengřín, Záviský, vyloučení: 5:3, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 1584.
Havířov: Matoušek (od 21. Vrba) – Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Jurčík, Doczy, Deutsch – Maruna, Pechanec, Klimša, Stránský, Potočný, Brezani, Vydra, Říčka, Daneček J., Pavlas. Trenér jan Daneček st.