AZ Havířov- Gedos Nový Jičín 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Domácí favorit začal výtečně a už ve 2. minutě se ujal po střele Sztefka vedení. I když byli Havířovští lepší zahodili někilik šancí a náskok zvýšili až ve 14. minutě po brance Stránského. Hosté ale přispěchali s rychlou odpovědí a domácí očividně znervózněli. I ve druhé části měli více ze hry, ale uklidňující gól vstřelil po parádní kombinaci Potočný až ve 35. minutě. Když si v závěru druhé třetiny vychutnal novojičínskou obranu Stránský, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Jenže málo střílející hosté v závěrečné části stav po nenapádné akci nejdříve stav zkorigovali a po využité přesilovce utkání i pořádně zdramatizovali. K vyrovnání měli blízko v další početní výhodě, ale srovnání se nedočkali ani v závěrečné půlminutové power play. V přemíře snahy si naopak Gulda vstřelil málo vídaný vlastní gól, když mu utekl puk při rozehrávce.

„Dnes jsem spokojen jen s tím, že jsme dokázali vyhrát. Hráči mě v poslední třetině pořádně naštvali. Přestali zodpovědně bránit a darovali soupeři několik přesilovek. Přitom víme, že s Jičínem nemůžeme hrát hlavně v oslabení. Soupeř snížil na rozdíl jediné branky a ještě trefil tyč. Přitom jsme téměř padesát minut hráli zodpovědně a druhou třetinu dokonce parádně dozadu. K tomu se musíme vrátit,“ řekl po zápase notně rozladěný havířovský kouč Jan Daneček.

Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Stránský, Krisl), 14. Stránský (Potočný), 35. Potočný (Sztefek, Stránský), 40. Stránský (Potočný, Sztefek), 60. Stránský – 15. Skaloš (Andrýsek, Macháček), 48. Macháček (Horák).Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 7:3, využití: 0:1, diváci: 1568, stav série: 1:0.

Havířov: L. Daneček– Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Doczy, Jurčík, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Říčka, J. Daneček, Pechanec, Vydra, Pavlas.