HC HAVÍŘOV – HC DUKLA JIHLAVA 2:3TS (1:0,1:1,0:1-0:0)

Domácí se do svého soupeře pustili zostra a hned ve druhé minutě trefil Daneček tyč. V10. minutě přišlo první vyloučení, když vobranné třetině obral Prokop o puk Kubáta, ten jej podrazil a domácí dostali výhodu první přesilové hry. Tu zahájil dvěma ranami Klimeš, ale ani jedna nebyla úspěšná. Přesný zásah si připsal až Michal Novák, který pěkně tečoval Prokopovu střelu od modré – 1:0. Hned vzápětí se dostali domácí do přečíslení, ale Rozum místo přihrávky na úplně volného Hulvu volil zakončení a neuspěl. V15. minutě trefil stejný hráč pravou tyč Zgraggenovy branky. Domácí se znovu málem prosadili tečovaným pokusem, tentokrát to zkoušel Varga, kotouč po jeho teči však těsně minul hostující branku. Vposlední minutě první třetiny se domácí dostali do další velké šance, když Galvas šikovně přešel přes střední pásmo a předložil úplně volnému Danečkovi, který do jeho přihrávky jen nastavil hůl, ale minul.

Vúvodu druhé části dohrávali Panteři přesilovku a do obrovské šance se hned po buly dostal Zdráhal, který zasouval kotouč do prázdné branky, tu ale úmyslně posunul Kuchyňa a poslal tak hosty do tří. Na využití této výhody stačila domácím přesně půlminuta. Pak totiž na modré napřáhl Galvas, jeho ránu ještě Zgraggen vyrazil, ale na dorážku Škody už byl krátký – 2:0. Ve 25. minutě předvedl hezkou individuální akci hostující Říha, který se zpravého křídla dostal před Valenta, a proti němu musel domácí gólman vytáhnout vynikající zákrok betonem. Když dostala první výhodu přesilovky Dukla, sama se o ni špatným střídáním připravila. Další přesilovku už si ale hosté vzít nenechali a také ji dokázali využít. Perfektní přihrávka Bakuse zlevého křídla totiž mířila přesně na úplně volného Rytnauera, který vpohodě skóroval – 2:1. Vzávěru třetiny se dostal do obrovské šance Krupka, který projel rychle středním pásmem, dostal se až před Valenta, kterému kotouč prošel mezi betony, ale zamířil těsně vedle pravé tyče.

Dukle se podařilo ve třetí třetině vyrovnat velmi brzy. Hradecký vybojoval kotouč u mantinelu a jeho nahození na Valenta tečoval šikovně Martin Krupka a vyrovnal – 2:2. Sdomácími Pantery vyrovnávací branka trochu zamávala a už nedokázali nasadit stejné tempo jako vprvní třetině. Ve 47. minutě ztratil Valent při zákroku hokejku, ale Rytnauer toho nedokázal využít. Pravidlo nedáš – dostaneš mohl vzápětí potvrdit Zdráhal, ale trefil pouze tyč. Pět minut před koncem vyrobil chybu ve vlastním obranném pásmu Klimeš a Nekvasil málem trestal. V57. minutě se dostal do samostatného nájezdu Škoda, ale vposlední chvíli mu kotouč sjel zhole a o domácí příznivce se pokoušel infarkt. Škoda svou šancí odstartoval velký nápor domácích, který vrcholil vpředposlední minutě, kdy spálil stoprocentní příležitost Velecký.

Vprodloužení měli navrch domácí, ale jejich profesorské kombinace končily většinou nedůrazným nebo nepřesným zakončením. Jako například Rozum se Zdeňkem, kteří se pěkně dostali až před Zgraggena, ale poslední přihrávka na Rozuma byla už asi zbytečná, protože ten byl vhorší pozici a už nedokázal důrazně zakončit. Ve stejné situaci neuspěli ani Prokop sHulvou a Varga od modré si na Zgraggena také nepřišel. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy, a ty zvládli hosté na jedničku. Úvodní pokus proměnil mazácky Míka, Bakus sice neuspěl, ale první dva domácí střelci Škoda a Zdráhal nebyli také úspěšní, a tak rozhodl Rytnauer, který blafákem do bekhendu pojistil druhý bod pro hosty.

Ohlasy trenérů:

Jiří Žůrek (asistent trenéra Havířova) – „Určitě nejsme spokojeni, protože jsme už doma ztratili dost bodů a dneska jsme chtěli vyhrát. Vprvní polovině zápasu jsme hráli přesně to, co jsme si řekli. Dobře jsme bruslili, hodně jsme šli do střelby a nenechávali jsme hostům moc prostoru. Pak jsme ovšem přestali bruslit a dovolili jsme převzít iniciativu Jihlavě. Ve třetí třetině už to bylo takové ulítané.“

Branky: 12. Novák, 21. Škoda - 33. Rytnauer, 43. Krupka M., rozhodující nájezd Míka.
Vyloučení: 3:6, navíc Balčík (Jihlava) 10 min.
Využití: 2:1.
Diváci: 1114.