V zápase tradičních rivalů byli domácí velkým favoritem, ale do vedení se v první třetině dostali Karvinští, kteří představili hned čtveřici nových posil. A právě spolupráce dvou noviců ze zámoří vyústila v úvodní gól zápasu. Američan Contratto nahrával, Kanaďan Nystedt skóroval.

Havířovští byli od počátku lepší a ve druhé třetině dokázali svoji převahu vyjádřit i brankově. Opět skvěle fandící fanoušky dokázali potěšit hned pětkrát, takže mohli utkání v klidu dohrát. Výsledek byl vůči Karviné ještě milosrdný.

AZ Havířov – Baník Karviná 6:3 (0:1, 5:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Najdek (Sztefek), 25. Hegegy (Kolařík, Pechanec), 29. Potočný (Stránský, Rimmel), 29. Vydra (Prokop, Sztefek), 37. Pavlas (Potočný, Stránský), 54. Kolařík (Pechanec, Rimmel) – 19. Nystedt (Contratto, Blatoň), 44. Kotásek (Blatoň, Rosůlek), 57. Luka. Rozhodčí: Obadal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 2207.

Havířov: L. Daneček – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Hartmann, Zientek, Jonáš – Sztefek, Najdek, J. Daneček, Bursík, Kolařík, Pechanec, Potočný, Pavlas, Stránský, Mráz, Matějek, Graca. Trenér: Tomáš Potěšil.

Karviná: Smolka (29. Iláš) – Javín, Sznapka, Kowalczyk, Deutsch, Krajíček, Krause, Vnenk – Mikšan, Samiec, Luka, Contratto, Nystedt, Holý, Kotásek, Blatoň, Rosůlek, Mareček, Badžo, Miczek. Trenér: Aleš Flašar.