Skvělá druhá třetina zajistila výhru

HAVÍŘOV - Po výhře v Jihlavě pomýšlela Sareza na body i v derby s Havířovem a za možným vítězstvím vstoupila v první třetině dvěmi góly, úspěšnými střelci byli Lukáš Bokroš a Zdeněk Pavelek. Od druhé třetiny však stříleli pouze Panteři, třemi góly se blýskl David Mikšan.

18.9.2007

V derby proti Sareze Ostrava předvedli Panteři skvělý obrat. David Mikšan (v bílém) se na něm podílel hattrickem.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

HC Havířov – Sareza Ostrava 5:2 (0:2,4:0,1:0)

Do prvního regionálního derby vtrhla s větším elánem Sareza povzbuzena vysokým vítězstvím v Jihlavě. Bohužel její počáteční nápor otupilo vyloučení Vnenka. Domácí se však dostali k jedinému pokusu o zakončení, ale střelu Hrušky Štěpánek zneškodnil. V deváté minutě vyzkoušel Štěpánkovu pozornost Huhto, hostující gólman byl opět pozorný. Ani další přesilovka, tentokrát na straně domácích nepřinesla první gól. Tentokrát na Štěpánka nevyzrál Velecký. Necelou minutu poté však už hosté udeřili. Po pěkné kombinaci Šebesty a Boháče se trefil Lukáš Bokroš – 0:1. Ve 14. minutě byl vyloučen domácí Rozum a tentokrát si už hosté v početní výhodě věděli rady. Šebesta nabil Zdeňku Pavelkovi, který se nemýlil – 0:2. Důležitý moment nabídla 17. minuta, ve které byli krátce po sobě vyloučeni dva hráči Sarezy. Havířov se poprvé dostal do většího náporu, ale ani tuto velkou výhodu nedokázal využít. Největší šanci na skórování spálil Škoda.

V první přestávce musel domácí trenér v kabině zvýšit hlas, neboť do druhé třetiny nastoupilo v bílých dresech úplně jiné mužstvo. Domácí začali soupeře výrazně přehrávat a gól visel na vlásku. Snížení přišlo za necelých devadesát vteřin. Po přihrávce Veleckého se trefil s téměř nulového úhlu Daneček – 1:2. Ve 26. minutě sice zbrzdilo nápor Havířova vyloučení Rozuma, ale Panteři se dokázali prosadit i v oslabení zásluhou Mikšana – 2:2. Poté, co Hruška tvrdou ranou minul Štěpánkovu klec, odešel za hákování na trestnou lavici Hamrák a domácí hokejisté završili skvělou sedmiminutovku brankou Semana, který využil přihrávku Hulvy a otočil stav ve prospěch domácích. Panteři neustávali v aktivní hře a stále drželi soupeře v šachu. Sareza se vymanila z náporu v přesilovce, ale nedokázala srovnat stav ani přes velký tlak. Toto se jí stalo osudným, protože ve 38. minutě se proti pravidlům během půl minuty provinili Vnenk a Holík a hosté za to pykali čtvrtým gólem ve své síti. Úspěšným střelcem byl opět Mikšan.

Ve třetí třetině už tlak domácích trochu polevil a Sareza se ještě chtěla pokusit o snížení. Ovšem namísto střeleckých příležitostí se do šancí dostali domácí. Hruška však na Štěpánka nevyzrál. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Galvas, ale hosté se v přesilovce nedokázali prosadit. O další šanci se připravili hostující hokejisté sami, neboť museli hrát ve čtyřech nejprve po faulu Klimka a poté po dalším přestupku Mocka. A domácí toho využili k pojištění náskoku. A chybět u toho nemohl střelecký disponovaný Mikšan, který po Zdráhalově přihrávce završil hattrick. V závěru utkání zaujala jen poslední větší šance Tesaříka, který však ztroskotal na Valentovi. Díky zlepšenému výkonu ve druhé a třetí třetině tak domácí zaslouženě slaví tříbodový zisk.

Ohlasy trenérů:

Alois Chlustina (trenér Havířova) – „Chtěli jsme potvrdit slušný výkon z prvního zápasu, ale začli jsme dneska špatně, křečovitě, bázlivě, pod dojmem derby a celkem slušné návštěvy. Sareza nás překvapila rychlým přístupem a napadáním. Po první třetině jsme přistoupili ke dvěma změnám, které se osvědčily a do druhé třetiny jsme nastoupili jako vyměnění. Od druhé třetiny jsme byli jasně lepší, bylo to podloženo bojovností, srdíčkem.“

Jan Vavrečka (trenér Sarezy Ostrava) – „Po první třetině na nás Havířov vlétl a my jsme se nedokázali s jejich agresivní a jednoduchou hrou srovnat. Naopak my jsme začali hrát příliš složitě. Ve druhé třetině jsme nedokázali s Havířovem držet krok. Domácí dnes odehráli velmi dobré utkání.“

Branky: 27., 39., 53. Mikšan, 22. Daneček, 29. Seman - 12. Bokroš, 15. Pavelek.
Vyloučení: 11:13.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1178.

Panteři zvítězili vúvodním utkání vProstějově

HK Prostějov – HC Havířov 4:5ts (0:1,3:3,1:0-0:0)

PROSTĚJOV – Panteři na prostějovském ledě čtyřikrát vedli, ale domácí dokázali pokaždé vyrovnat, naposledy necelé dvě minuty před koncem. Vnájezdech se však prosadili havířovští hokejisté a připsali si tak první dva body.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již v první minutě se po přihrávce z levé strany ocitl sám mezi kruhy Zdráhal, jehož přízemní střelu Štůrala reflexivně levým betonem vyrazil. V osmé minutě utkání chyboval před vlastní brankou Suchý. Jeho chybu však Mikšan ve vedoucí gól proměnit nedokázal. O minutu později přišla další chyba v prostějovské rozehrávce, Škoda našel neobsazeného Vargu a ten na dvakrát překonal Štůralu – 0:1! Vedoucí branka Pantery poslala do tlaku a strážce domácí svatyně měl plné nohy a ruce práce. Postupně si poradil s pokusem Veleckého a následně i Semana. V sedmnácté minutě prvního dějství se o slovo přihlásil domácí dravec Vrba, projel celým středním pásmem, následně si poradil s jedním z hostujících obránců, obkroužil hostující klec a z otočky nadvakrát nedokázal kotouč protlačit za Valentova záda.

Ve 22. minutě nejprve Jestřábi srovnali skóre po krásné kombinaci v přesilové hře. Kotásek z levého křídla naservíroval přes šířku kluziště Bartoškovi a ten již neměl žádný problém nastavit svoji hůl tak, aby trefil prázdnou branku 1:1. Z vedení se však domácí dlouho neradovali. Za dvacet sekund již hosté opět vedli. Jako přes kopírák okopírovali kombinaci Kotáska s Bartoškem Pavel Zdráhal s Radimem Hruškou, z nichž druhý jmenovaný se zapsal mezi střelce – 1:2. O minutu a půl později již mohli domácí opět srovnat krok. Fojtík projel celé kluziště, za útočnou modrou přenechal Vymazalovi a ten vyslal svůj projektil směrem na hostující branku. Valent byl však pozorný. Pár vteřin na to, se však domácí přece jen radovali, když se přesně pod horní tyčku trefil Opatovský - 2:2. O pět minut později šli do vedení opět hosté. Po vyhraném buly v útočném pásmu hostí se ke kotouči dostal Mikko Huhto a jeho lehké nahození prošlo až za Štůralova záda. Domácí znovu vyrovnali ve 29. minutě po pěkné individuální akci Kotáska. Následný prostějovský nápor utnul, po další hrubé chybě v rozehrávce, Filip Seman, jež po přihrávce Jakuba Hulvy nadvakrát překonal domácího brankáře 3:4.

Častá vyloučení poznamenala úvod třetí třetiny. Za zmínku stojí akce Mikšana, který dokonale přelstil domácí obranu a řítil se sám na Štůralu. Forhendová klička mu však nevyšla a kotouč směřoval pouze do výstroje domácího brankáře. Vyrovnání přišlo zhole Bartoška v58. minutě a utkání tak dospělo do prodloužení.

V úvodu prodloužení měli Panteři výhodu přesilové hry a nutno podotknout že domácí borce pořádně zaměstnali. Ihned po tom co na led skočil čtvrtý hráč domácího týmu se vrhli domácí do útoku. Velká snaha rozhodnout však vyslyšena nebyla a tak se o druhém bodu rozhodovalo v samostatných nájezdech.

Za domácí se proti Valentovi rozjeli Bartošek, Vrba a Piecha, ale ani jeden z nich neskóroval. Za hosty se odpovědnosti ujali Škoda, Zdráhal a Hruška. První dva na Štůralu nevyzráli, ale Radim Hruška již ano, a tak si hosté připsali na své konto ještě druhý prémiový bod za vítězství v samostatných nájezdech.

Alois Chlustina (trenér HC Havířov): Do Prostějova jsme přijeli s cílem neprohrát, což se nám podařilo. Na druhou stranu, pokud tým čtyřikrát v zápase vede, nesmí pustit ani bod. V utkání byla k vidění řada našich chyb. Myslím si však, že to bylo na úvod sezony velmi kvalitní utkání jak ze strany naší, tak ze strany Prostějova.

Martin Stloukal (trenér HK Prostějov): Dnešní utkání bylo z naší strany v úvodní části hry poměrně nervózní. Hráči se našli až ve druhé části hry, kdy jsme jim řekli, ať hrají to, co se učí na ténincích. Kluci do toho šli podle pokynů a najednou se soupeř ocitnul pod tlakem a několikrát mu nezbývalo nic jiného, než vyhazovat puky. Je to pro ně otázka času, kdy si zažijí systém, který je učíme. Zatím jej hrají jen proto, že to po nich vyžadujeme.

Branky: 22. a 58. Bartošek, 23. Opatovský, 29. Kotásek - 9. Varga, 22. Hruška, 28. Huhto, 37. Seman, rozh. nájezd Hruška.
Vyloučení: 10:11.
Využití: 1:0.
Diváci: 2500.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalový zápas vysílaný na České televizi živě mezi domácím týmem Řepiště a Doubravou.
7

Řepiště domácí televizní premiéru neustáli, po zápase se radovala Doubr

Havířov přispěje na pomoc dětem v krizi

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Skvělý AZ. Rozšrouboval i Motor!

Havířov /FOTO, VIDEO/ – Bravo. Prvoligoví hokejisté AZetu doma porazili českobudějovický Motor a stoupají tabulkou.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.