HC Havířov – HC Vrchlabí 3:2 (0:1,1:0,2:1)

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Oba týmy začaly velmi opatrně. První dvě přesilovky, po jedné na každé straně, zůstaly nevyužity. Vdalší přesilovce hostů však Zdráhal, i když měl spoustu času a prostoru, vyhodil kotouč za mantinel a domácí se tak museli bránit ve třech. Hosté však svou šanci nevyužili, protože Hrach podrazil unikajícího protihráče a také si šel odpočinout. Vosmé minutě byl vyloučen Rapač a krátkou výhodu dvojnásobné přesilovky tak dostali i domácí. Vní zkoušel štěstí Zdráhal, ale jeho rána změnu stavu nepřinesla. Otevřít skóre mohl poté voslabení Gengel, ale jeho pěkná střela trefila břevno! V17. minutě to zkoušel Tvrdek, tentokrát zvelkého úhlu mířil velmi chytře mezi betony domácího brankáře, ale ten si tento prostor pohlídal. Při zákroku však byl nedovoleně atakován a domácí tak mohli znovu zkusit hru vpočetní výhodě. Vté se jim však vůbec nedařilo. Jak hrát přesilovky jim ukázali vposlední minutě hosté. Kráně na modré se dostal Rýgl, jeho pokus Valent moc neviděl a kotouč zapadl přesně ktyči – 0:1.

Druhá třetina nezačala pro domácí šťastně. Škoda se obětavě vrhnul do přihrávky Tvrdka, čímž nejspíš zabránil ohrožení branky, ale sám se při zákroku bolestivě zranil a jen těžce se zvedal zledu. Domácí dostali hned vúvodu další možnost přesilovky, ale znovu ji nezahráli příliš přesvědčivě a nedokázali se dostat do jediné příležitosti. Naopak Tvrdek mohl voslabení skórovat, protože ujel po pravém křídle, ale branku těsně minul. Obrovskou šanci si domácí vytvořili až po přesilovce, když se u pravé tyčky objevil úplně volný Novák, ke kterému po chvíli doputoval rychlý kotouč, ale domácí bek v roli střelce selhal a nedokázal trefit odkrytou branku. Když domácí nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu, mohl skórovat Chaloupka, který projel celým kluzištěm jako nůž máslem, ale naštěstí pro domácí zakročil vbrance Valent. Na konci třetiny přišel nápor Havířova, který si nejprve vyžádal faul hostující obrany, který domácí málem potrestali, ale hostující bek dokázal vytáhnout kotouč zbrankové čáry. Další šanci vpřesilovce už Panteři dokázali využít. Zdráhal našel zrohu kluziště před brankou Škodu a ten se trefil po zemi přesně ktyči. Třetinu zakončil střelou Sochorek, ale Falta prokázal své kvality.

Třetí třetinu domácí začali stejně, jako tu druhou. Skončili tedy střelou Sochorka, který pálil ještě ze středního pásma, Falta se nenechal nachytat. Ve 44. minutě předvedli krásnou kombinaci hosté, na jejím konci byl havířovskému publiku dobře známý Brynecký, ale minul domácí branku asi jen o milimetry. Za dvacet vteřin už však hosté vedli a domácí brankář Valent se musel červenat. Mezi betony mu totiž propadlo nahození Vyskočila od modré čáry. Hned o minutu později mohl zvýšit Pajič, který si rukou zpracoval kotouč před prázdnou brankou, ale Valent napravil svou chybu a rychlým přemístěním zmařil vyloženou šanci vrchlabskému útočníkovi. Za další dvě minuty jej zachránila tyč a při domácích tak stálo vtěchto chvílích velké štěstí. Po této pasáži se Panteři opět probudili a vrhli se do útoku. Srovnat se jim povedlo po velmi pěkné kombinaci. Rozum si vrohu počkal na najíždějícího Staňka a pro toho nebyl problém uklidit do branky vynikající přihrávku. Za další minutu si hosté pomohli vhavířovském náporu faulem a domácí sehráli po delší době vynikající přesilovku, ve které spálili několik vyložených šancí. Ale ani Haas, ani Staněk tentokrát nedokázali ve stoprocentních příležitostech zachovat pevné nervy. Nápor Havířova utnul až zbytečný faul Nováka a domácí se ještě museli strachovat o výsledek. Jenže hosté svou výhodu nevyužili a po ní přišel zákrok holí nejagilnějšího hráče Vrchlabí Tvrdka a hosté se tak museli bránit vposledních dvou minutách. Nakonec se ubránit nestačili, protože vposlední minutě předvedli domácí další skvělou kombinaci, kterou zakončil do prázdné branky Varga a zajistil domácím cenné tři body.

Ohlasy trenérů:

Alois Chlustina (trenér Havířova) – „Byl to vybojovaný zápas. Kluci se zvedali úplně ze dna, byli hodně vkřeči. Myslím si, že níž už jsme nemohli být, ale kluci si dokázali, že to vnich je a že ten hokej hrát umějí. Příchodem Dalibora Sochora se zvedla naše útočná úroveň.“

Procházka (trenér Vrchlabí) – „Vůbec nemůžeme být spokojeni. Za stavu 2:1 i 2:2 jsme měli několik výborných příležitostí, ale nedokázali jsme soupeři odskočit. Pokud nedáme takové šance, tak obzvláště venku nemůžeme se dvěmi brankami pomýšlet na úspěch. Hráli jsme hodně zbytečných oslabení. Zatímco jsme nedokázali využít přesilovku na konci, tak voslabení jsme udělali chybu a soupeř ji využil.“

Branky: 39. Škoda, 51. Staněk, 60. Varga – 20. Rýgl, 47. Vyskočil.
Vyloučení: 8:10.
Využití: 2:1.
Diváci: 847

 

 

Změny v kádru

 

Neuspokojivé výsledky přiměly vedení klubu kněkolika změnám.

Vedení klubu důvěřuje trenéru Chlustinovi, a tak sáhlo nejprve ke změnám vhráčském kádru. Do Šumperka zamířil obránce David Galvas a na jeho místo přišel na hostování Ondřej Staněk. Další dvě změny se uskutečnily mezi Pantery a ostravskou Sarezou. Útočníka Marka Sikoru nahradil vHavířově Lukáš Bokroš a za Jiřího Zdeňka přišel Dalibor Sochorek, kterého si určitě mnozí fanoušci pamatují zjeho dřívějšího působení vhavířovském dresu.